Thialf was zaterdag en zondag het decor van de eerste internationale toernooien van het schaatsseizoen. Een overzicht van de uitslagen, de klassementen en de Nederlandse deelnemers bij het gecombineerde EK allround en EK sprint.

Klassementen

EK allround vrouwen
1. Antoinette de Jong - 159,303
2. Irene Schouten +7,53
3. Martina Sáblíková (Tsj) +10,17
4. Natalia Voronina (Rus) +19,97
5. Joy Beune +23,16
6. Ragne Wiklund (Noo) +33,11
7. Elizaveta Golubeva (Rus) +33,48
8. Evgeniia Lalenkova (Rus) +47,05

EK allround mannen
1. Patrick Roest - 147,745
2. Marcel Bosker +41,22
3. Sverre Lunde Pedersen (Noo) +41,66
4. Nils van der Poel (Zwe) +48,42
5. Hallgeir Engebraten (Noo) +48,54
6. Bart Swings (Bel) +55,50
7. Marwin Talsma +1.04,00
8. Sergey Trofimov (Rus) +1.07,02

EK sprint vrouwen
1. Jutta Leerdam - 149.385
2. Angelina Golikova (Rus) +0,94
3. Femke Kok +0,97
4. Jorien ter Mors +2,09
5. Daria Kachanova (Rus) +3,19
6. Vanessa Herzog (Oos) +5,90
7. Hanna Nifantava (Blr) +7,24
8. Kaja Ziomek (Pol) +8,15

EK sprint mannen
1. Thomas Krol - 137.955
2. Hein Otterspeer +1,38
3. Joel Dufter (Dui) +1,63
4. Havard Lorentzen (Noo) +3,21
5. Artur Nogal (Pol) +3,80
6. David Bosa (Ita) +4,34
7. Piotr Michalski (Pol) +4,60
19. Kai Verbij - DNF

Uitslagen EK allround

1.500 meter vrouwen
1. Antoinette de Jong - 1.54,83
2. Evgeniia Lalenkova (Tsj) - 1.55,49
3. Joy Beune - 1.55,89
4. Martina Sáblíková (Tsj) - 1.56,17
5. Elizaveta Golubeva (Rus) - 1.56,64
6. Nikola Zdráhalova (Tsj) - 1.56,87
7. Ragne Wiklund (Noo) - 1.56,94
8. Irene Schouten - 1.57,00

1.500 meter mannen
1. Patrick Roest - 1.45,53
2. Hallgeir Engebraten (Noo) - 1.46,14
3. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 1.46,20
4. Marcel Bosker - 1.46,66
5. Bart Swings (Bel) - 1.47,11
6. Sergey Trofimov (Rus) - 1.47,37
7. Gabriel Odor (Oos) - 1.47,46
8. Livio Wenger (Zwi) - 1.47,60

500 meter vrouwen
1. Karolina Bosiek (Pol) - 38,68
2. Elizaveta Golubeva (Rus) - 38,84
3. Antoinette de Jong - 38,89
4. Nikola Zdráhalova (Tsj) - 39,40
5. Ida Njatun (Noo) - 39,61
7. Joy Beune - 39,78
8. Irene Schouten - 39,86

500 meter mannen
1. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 36,25
2. Patrick Roest - 36,39
3. Hallgeir Engebraten (Noo) - 36,67
4. Daniil Aldoshkin (Rus) - 36,70
5. Gabriel Odor (Oos) - 36,74
7. Marcel Bosker - 36,86
17. Marwin Talsma - 37,96

3.000 meter vrouwen
1. Irene Schouten - 3.57,95
2. Natalia Voronina (Rus) - 3.58,62
3. Antoinette de Jong - 4.02,19
4. Martina Sáblíková (Tsj) - 4.02,31
5. Joy Beune - 4.03,18
6. Ragne Wiklund (Noo) - 4.04,38
7. Evgeniia Lalenkova (Rus) - 4.05,51
8. Elizaveta Golubeva (Rus) - 4.06,09

5.000 meter mannen
1. Patrick Roest - 6.10,25
2. Nils van der Poel (Zwe) - 6.13,03
3. Marcel Bosker - 6.15,81
4. Marwin Talsma - 6.17,12
5. Sergey Trofimov (Rus) - 6.17,60
6. Bart Swings (Bel) - 6.19,73
7. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 6.19,97
8. Hallgeir Engebraten (Noo) - 6.22,24

5.000 meter vrouwen
1. Martina Sáblíková (Tsj) - 6.53,22
2. Irene Schouten - 6.55,38
3. Antoinette de Jong - 6.57,72
4. Natalia Voronina (Rus) - 7.00,67
5. Joy Beune - 7.06,79
6. Ragne Wiklund (Noo) - 7.09,04
7. Elizaveta Golubeva (Rus) - 7.19,16
8. Evgeniia Lalenkova (Rus) - 7.27,34

10.000 meter mannen
1. Nils van der Poel (Zwe) - 12.42,80
2. Marwin Talsma - 13.01,07
3. Patrick Roest - 13.03,08
4. Marcel Bosker - 13.16,25
5. Hallgeir Engebraten (Noo) - 13.17,97
6. Bart Swings (Bel) - 13.18,08
7. Sergey Trofimov (Rus) - 13.20,53
8. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 13.23,63

Uitslagen EK sprint

Eerste 500 meter vrouwen
1. Angelina Golikova (Rus) - 37,27
2. Femke Kok - 37,52
3. Vanessa Herzog (Oos) - 37,56
4. Jutta Leerdam - 37,70
5. Olga Fatkulina (Rus) - 37,78
6. Daria Kachanova (Rus) - 37,88
7. Jorien ter Mors - 38,08
8. Kaja Ziomek (Pol) - 38,16

Eerste 500 meter mannen
1. Viktor Mushtakov (Rus) - 34,69
2. Joel Dufter (Dui) - 34,79
3. Hein Otterspeer - 34,85
4. Thomas Krol - 34,90
5. Artur Nogal (Pol) - 35,02
6. Havard Lorentzen (Nor) - 35,04
7. Bjørn Magnussen (Nor) - 35,06
20. Kai Verbij - DNF

Eerste 1.000 meter vrouwen
1. Jorien ter Mors - 1.14,10
2. Jutta Leerdam - 1.14,15
3. Femke Kok - 1.14,62
4. Angelina Golikova (Rus) - 1.14,67
5. Daria Kachanova (Rus) - 1.15,27
6. Olga Fatkulina (Rus) - 1.15,64
7. Vanessa Herzog (Oos) - 1.16,43
8. Hanna Nifantava (Blr) - 1.16,76

Eerste 1.000 meter mannen
1. Thomas Krol - 1.07,49
2. Kai Verbij - 1.08,17
3. Hein Otterspeer - 1.08,27
4. Joel Dufter (Dui) - 1.08,57
5. Nico Ihle (Dui) - 1.08,93
6. David Bosa (Ita) - 1.09,21
7. Havard Lorentzen (Noo) - 1.09,24
8. Viktor Mushtakov (Rus) - 1.09,46

Tweede 500 meter vrouwen
1. Angelina Golikova (Rus) - 37,42
2. Femke Kok - 37,48
3. Jutta Leerdam - 37,61
4. Vanessa Herzog (Oos) - 37,70
5. Daria Kachanova (Rus) - 37,82
6. Kaja Ziomek (Pol) - 37,94
7. Hanna Nifantava (Blr) - 38,02
9. Jorien ter Mors - 38,07

Tweede 500 meter mannen
1. Kai Verbij - 34,58
2. Artur Nogal (Pol) - 34,94
3. Artem Arefyev (Rus) - 34,96
4. Viktor Mushtakov (Rus) - 35,09
5. Hein Otterspeer - 35,12
6. Joel Dufter (Dui) - 35,23
7. Havard Lorentzen (Noo) - 35,29
8. Thomas Krol - 35,30

Tweede 1.000 meter vrouwen
1. Jutta Leerdam - 1.14,00
2. Jorien ter Mors - 1.14,46
3. Femke Kok - 1.15,12
4. Daria Kachanova (Rus) - 1.15,29
5. Angelina Golikova (Rus) - 1.15,66
6. Hanna Nifantava (Blr) - 1.16,77
7. Kaja Ziomek (Pol) - 1.17,38
8. Vanessa Herzog (Oos) - 1.17,72

Tweede 1.000 meter mannen
1. Thomas Krol - 1.08,02
2. Mathias Vosté (Bel) - 1.08,78
3. Joel Dufter (Dui) - 1.08,93
4. Hein Otterspeer - 1.09,08
5. Havard Lorentzen (Noo) - 1.09,22
6. Marten Liiv (Est) - 1.09,45
7. David Bosa (Ita) - 1.09,52
8. Piotr Michalski (Pol) - 1.09,59

Nederlandse deelnemers

EK allround
Vrouwen
: Antoinette de Jong, Irene Schouten en Joy Beune
Mannen: Patrick Roest, Marcel Bosker en Marwin Talsma

EK sprint
Vrouwen: Jutta Leerdam, Femke Kok en Jorien ter Mors
Mannen: Hein Otterspeer, Kai Verbij en Thomas Krol