In het Vikingskipet in het Noorse Hamar vond van vrijdag tot en met zondag het eerste gecombineerde WK allround/WK sprint plaats. Bekijk hier een overzicht van de uitslagen.

Uitslagen

WK allround

Eindklassement vrouwen
1. Ireen Wüst - 159.524
2. Ivanie Blondin (Can) - 160.462 (+9,38)
3. Antoinette de Jong - 160.631 (+11,07)
4. Martina Sábliková (Tsj) - 160.639 (+11,15)
5. Melissa Wijfje - 160.711 (+11.87)

Eindklassement mannen
1. Patrick Roest - 147.880
2. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 149.277 (+27.94)
3. Seitaro Ichinohe (Jap) - 28.60 (+28,60)
4. Jan Blokhuijsen - 149.875 (+39,90)
5. Sergey Trofimov (Rus) - 110.621 (+45,28)

500 meter vrouwen
1. Karolina Bosiek (Pol) - 38,76
2. Nana Takagi (Jap) - 38,86
3. Elizaveta Kazelina (Rus) - 38,86
4. Ireen Wüst - 38,96
5. Ayano Sato (Jap) - 38,99
6. Melissa Wijfje - 39,15
12. Antoinette de Jong - 39,39

500 meter mannen
1. Seitaro Ichinohe (Jap) - 36,17
2. Tyson Langelaar (Can) - 36,29
3. Shane Williamson (Jap) - 36,31
4. Marcin Bachanek (Pol) - 36,32
5. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 36,37
7. Patrick Roest - 36,52
8. Jan Blokhuijsen - 36,64
19. Sven Kramer - 37,49

3.000 meter vrouwen
1. Martina Sábliková (Tsj) - 4.01,89
2. Ivanie Blondin (Can) - 4.02,54
3. Ireen Wüst - 4.02,60
4. Melissa Wijfje - 4.02,81
5. Antoinette de Jong - 4.03,40

5.000 meter mannen
1. Patrick Roest - 6.14,35
2. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 6.19,40
3. Jordan Belcho (Can) - 6.20,76
4. Sergey Trofimov (Rus) - 6.21,95
5. Ted-Jan Bloemen (Can) - 6.22,82
7. Jan Blokhuijsen - 6.22,93
9. Sven Kramer - 6.25,54

1.500 meter vrouwen
1. Ireen Wüst - 1.53,89
2. Evgeniia Lalenkova (Rus) - 1.54,85
3. Nana Takagi (Jap) - 1.55,15
4. Antoinette de Jong - 1.55,19
5. Ivanie Blondin (Can) - 1.55,21
6. Melissa Wijfje - 1.55,72

1.500 meter mannen
1. Patrick Roest - 1.44,41
2. Sverre Lunde Pedersen (Nor) - 1.45,02
3. Seitaro Ichinohe (Jap) - 1.45,85
4. Jan Blokhuijsen - 1.45,97
5. Daniil Beliaev (Rus) - 1.46,09

5.000 meter vrouwen
1. Martina Sáblíková (Tsj) - 6.53,94
2. Ireen Wüst - 7.01.68
3. Antoinette de Jong - 7.02,79
4. Ivanie Blondin (Can) - 7.04,46
5. Melissa Wijfje - 7.05,20

10.000 meter mannen
1. Patrick Roest - 13.02,45
2. Seitaro Ichinohe (Jap) - 13.07,88
3. Sergey Trofimov (Rus) - 13.10,47
4. Ted-Jan Bloemen (Can) - 13.10,95
5. Jan Blokhuijsen - 13.12,38

WK sprint

Eindklassement vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 148.870
2. Nao Kodaira (Jap) - 150.150
3. Olga Fatkulina (Rus) - 150.430
4. Angelina Golikova (Rus) - 150.695
5. Jutta Leerdam - 150.835
7. Jorien ter Mors - 151.115
8. Letitia de Jong - 151.255

Eindklassement mannen
1. Tatsuya Shinhama (Jap) - 137.465
2. Laurent Dubreuil (Can) - 137.700
3. Cha Min-kyu (ZKo) - 138.425
4. Kai Verbij - 138.820
5. Havard Lorentzen (Noo) -138.945
7. Kjeld Nuis - 139.295
9. Dai Dai Ntab - 139.730

1e 500 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 37,51
2. Nao Kodaira (Jap) - 37,53
3. Vanessa Herzog (Oos) - 37,53
4. Olga Fatkulina (Rus) - 37,72
5. Angelina Golikova (Rus) - 37,77
``11. Letitia de Jong - 38,18
12. Jorien ter Mors - 38,22
15. Jutta Leerdam - 38,30

1e 500 meter mannen
1. Laurent Dubreuil (Can) - 34,55
2. Tatsuya Shinhama (Jap) - 34,58
3. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 34,60
4. Ruslan Murashov (Rus) - 34,65
5. Cha Min-kyu (ZKo) - 34,71
9. Kai Verbij - 34,93
10. Dai Dai Ntab - 35,08
15. Kjeld Nuis - 35,29

1e 1.000 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 1.13,75
2. Jutta Leerdam - 1.14,54
3. Jorien ter Mors - 1.14,59
4. Letitia de Jong - 1.14,85
5. Brittany Bowe (VS) - 1.15,09

1e 1.000 meter mannen
1. Tatsuya Shinhama (Jap) - 1.08,28
2. Joel Dufter (Dui) - 1.08,65
3. Yamato Matsui (Jap) - 1.08,69
4. Kjeld Nuis - 1.08,73
5. Laurent Dubreuil (Can) - 1.08,79
8. Kai Verbij - 1.08,96
13. Dai Dai Ntab - 1.09,75

2e 500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 37,46
2. Miho Takagi (Jap) - 37,52
3. Olga Fatkulina (Rus) - 37,57
4. Angelina Golikova (Rus) - 37,71
5. Brittany Bowe (VS) - 37,91
7. Jutta Leerdam - 38,03
10. Letitia de Jong - 38,18
12. Jorien ter Mors - 38,25

2e 500 meter mannen
1. Tatsuya Shinhama (Jap) - 34,39
2. Laurent Dubreuil (Can) - 34.56
3. Cha Min-kyu (ZKo) - 34,72
4. Yamamoto Matsui (Jap) - 34,90
5. Kai Verbij - 35,04
6. Dai Dai Ntab - 35,04
12. Kjeld Nuis - 35,45

2e 1.000 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 1.13,93
2. Jutta Leerdam - 1.14,47
3. Brittany Bowe (VS) - 1.14,56
4. Jorien ter Mors - 1.14,70
5. Olga Fatkulina (Rus) - 1.14,85
7. Letitia de Jong (1.14,94)

2e 1.000 meter mannen
1. Kjeld Nuis - 1.08,38
2. Laurent Dubreuil (Can) - 1.08,39
3. Tatsuya Shinhama (Jap) - 1.08,71
4. Cha Min-kyu (ZKo) - 1.08,73
5. Kai Verbij - 1.08,74
11. Dai Dai Ntab - 1,09,47

Programma

Zondag 1 maart
13.52 uur: 1.500 meter mannen (WK allround)
14.43 uur: 5.000 meter vrouwen (WK allround)
15.33 uur: 10.000 meter mannen (WK allround)

Nederlandse deelnemers

WK sprint

Vrouwen: Letitia de Jong, Jutta Leerdam, Jorien ter Mors
Mannen: Kjeld Nuis, Dai Dai Ntab, Kai Verbij

WK allround

Vrouwen: Antoinette de Jong, Ireen Wüst, Melissa Wijfje
Mannen: Patrick Roest, Sven Kramer, Jan Blokhuijsen