In het Japanse Nagano heeft van vrijdag tot en met zondag de vierde wereldbeker van het schaatsseizoen plaatsgevonden. Bijna alle Nederlandse toppers sloegen de wedstrijd over. Bekijk hier de uitslagen en de Nederlandse deelnemers.

Uitslagen

Vrijdag 13 december

Eerste 500 meter vrouwen:
1. Nao Kodaira (Jap) - 37,50
2. Angelina Golikova (Rus) - 37,52
3. Vanessa Herzog (Oos) - 37,65
4. Daria Kachanova (Rus) - 37,74
5. Olga Fatkulina (Rus) - 37,78
11. Sanneke de Neeling - 38,48
15. Dione Voskamp - 38,74
19. Michelle de Jong - 38,97

Eerste 500 meter mannen:
1. Yuma Murakami (Jap) - 34,58
2. Tatsuya Shinhama (Jap) - 34,67
3. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 34,73
4. Viktor Mushtakov (Rus) - 34,76
5. Ruslan Murashov (Rus) - 34,77
8. Lennart Velema - 34,99
11. Dai Dai Ntab - 35,00
12. Kai Verbij - 35,21

Massastart vrouwen:
1. Ivanie Blondin (Can) - 61 punten
2. Nana Takagi (Jap) - 40 punten
3. Mia Kilburg-Manganello (VS) - 20 punten
4. Ayano Sato (Jap) - 10 punten
5. Elizaveta Kazelina (Rus) 6 punten
14. Elisa Dul
24. Marijke Groenewoud

Massastart mannen:
1. Jordan Belchos (Can) - 61 punten
2. Joey Mantia (VS) - 40 punten
3. Bart Swings (Bel) - 21 punten
4. Andrea Giovannini (Ita) - 10 punten
5. Danila Semerikov (Rus) - 7 punten
13. Harm Visser

Teamsprint vrouwen:
1. Nederland - 1.28,05
2. Rusland - 1.29,11
3. Japan - 1.29,26
4. Polen - 1.29.39
5. China - 1.29,70
6. Zuid-Korea - 1.37,54

Teamsprint mannen:
1. Rusland - 1.20,13
2. Japan - 1.20,84
3. Canada - 1.20,97
4. Noorwegen - 1.21,34
5. Nederland - 1.21,49

Zaterdag 14 december

Tweede 500 meter mannen:
1. Viktor Mushtakov (Rus) - 34,50
2. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 34,52
3. Yuma Murakami (Jap) - 34,54
4. Tatsuya Shinhama (Jap) - 34,57
5. Dai Dai Ntab - 34,75
9. Kai Verbij - 34,87
12. Lennart Velema - 35,07

1.000 meter vrouwen:
1. Brittany Bowe (VS) - 1.14,34
2. Miho Takagi (Jap) - 1.14,89
3. Sanneke de Neeling - 1.14,89
4. Nao Kodaira (Jap) - 1.15,07
5. Daria Kachanova (Rus) - 1.15,13

Ploegachtervolging mannen:
1. Rusland - 3.42,93
2. Japan - 3.42,99
3. Canada - 3.44,87
4. Italië - 3.45,71
5. Noorwegen - 3.47,45
6. Nieuw-Zeeland - 3.47,69
7. Nederland - 3.57,87

3.000 meter vrouwen:
1. Ivanie Blondin (Can) - 4.00,24
2. Martina Sáblíková (Tsj) - 4.01,97
3. Isabelle Weidemann (Can) - 4.03,05
4. Natalia Voronina (Rus) - 4.04,40
5. Miho Takagi (Jap) - 4.05,17
6. Reina Anema - 4.05,90

Zondag 15 december

2e 500 meter vrouwen:
1. Angelina Golikova (Rus) - 37,24
2. Vanessa Herzog (Oos) - 37,45
3. Nao Kodaira (Jap) - 37,50
4. Daria Kachanova (Rus) - 37,53
5. Olga Fatkulina (Rus) - 37,73
10. Sanneke de Neeling - 38,15
14. Michelle de Jong - 38,44
18. Dione Voskamp - 38,67

1.000 meter mannen:
1. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 1.08,45
2. Kai Verbij - 1.08,67
3. Hein Otterspeer - 1.08,95
4. Laurent Dubreuil (Can) - 1.09,11
5. Viktor Mushtakov (Rus) - 1.09,14
7. Lennart Velema - 1.09,16
14. Dai Dai Ntab - 1.10,19

Ploegenachtervolging vrouwen:
1. Japan - 2.56,37
2. Canada - 2.57,81
3. Rusland - 3.02,39
4. Nederland - 3.04,18
5. Polen - 3.06,03
6. Verenigde Staten - 3.07,12
7. China - 3.08,14
8. Belgie - 3.18,17

5.000 meter mannen:
1. Danila Semerikov (Rus) - 6.18,60
2. Peter Michael (NZl) - 6.18,69
3. Alexander Rumyantsev (Rus) - 6.19,66
4. Ted-Jan Bloemen (Can) - 6.20,03
5. Ryosuke Tsuchiya (Jap) - 6.21,63

Nederlandse deelnemers

Vrouwen
500 meter: Sanneke de Neeling, Michelle de Jong, Dione Voskamp en Isabelle van Elst
1.000 meter: Sanneke de Neeling, Elisa Dul en Isabelle van Elst
3.000 meter: Reina Anema en Esther Kiel
Massastart: Marijke Groenewoud en Elisa Dul
Ploegenachtervolging: Esther Kiel, Marijke Groenewoud, Elisa Dul en Reina Anema
Teamsprint: Michelle de Jong, Sanneke de Neeling en Dione Voskamp

Mannen
500 meter: Dai Dai Ntab, Kai Verbij, Ronald Mulder, Lennart Velema en Hein Otterspeer
1.000 meter:Kai Verbij, Hein Otterspeer, Dai Dai Ntab en Lennart Velema
5.000 meter: Marwin Talsma
Massastart: Harm Visser en Jordy van Workum
Ploegenachtervolging: Beau Snellink, Harm Visser en Jordy van Workum
Teamsprint: Dai Dai Ntab, Kai Verbij, Lennart Velema en Hein Otterspeer