In de Kazachse hoofdstad Nur-Sultan, het vroegere Astana, was van vrijdag tot en met zondag de derde wereldbeker van het schaatsseizoen. Een overzicht van alle uitslagen.

Uitslagen

Vrijdag 6 december

1.000 meter vrouwen
1. Britanny Bowe (VS) - 1.14,280
2. Daria Kachanova (Rus) - 1.14,753
3. Olga Fatkulina (Rus) - 1.15,093
4. Nao Kodaira (Jap) - 1.15,232
5. Ireen Wüst - 1.15,362
6. Jutta Leerdam - 1.15,585
7. Letitia de Jong - 1.15,611
8. Jorien ter Mors - 1.15,643
10. Sanneke de Neeling - 1.16,317

500 meter mannen
1. Viktor Mushtakov (Rus) - 34,636
2. Ruslan Murashov (Rus) - 34,641
3. Alex Boisvert-Lacroix (Can) - 34,730
4. Artem Arefyev (Rus) - 34,740
5. Jun-Ho Kim (ZKo) - 34,867
10. Lennart Velema - 35,079
14. Kai Verbij - 35,150
15. Dai Dai Ntab - 35,151
18. Ronald Mulder - 35,244

5.000 meter vrouwen
1. Ivanie Blondin (Can) - 6.54,945
2. Martina Sáblíková (Tsj) - 6.54,995
3. Isabelle Weidemann (Can) - 6.55,809
4. Esmee Visser - 6.56,345
5. Natalia Voronina - 6.58,420
7. Antoinette de Jong - 7.03,300
8. Reina Anema - 7.03,677
10. Melissa Wijfje - 7.12,777

Teamsprint mannen
1. Nederland (Ronald Mulder, Verbij, Krol) - 1.19,958
2. Noorwegen - 1.20,301
3. Zwitserland - 1.22,167
4. Kazachstan - 1.22,301
5. Zuid-Korea - 1.22,824

Teamsprint vrouwen
1. Nederland (Michelle de Jong, Leerdam, Letitia de Jong) - 1.27,955
2. Rusland - 1.29,700
3. Polen - 1.30,091
4. China - 1.30,634
5. Wit-Rusland - 1.31,913

500 meter vrouwen
1. Angelina Golikova (Rus) - 37,58
2. Daria Kachanova (Rus) - 37,60
3. Nao Kodaira (Jap) - 37,72
4. Olga Fatkulina (Rus) - 37,74
5. Vanessa Herzog (Oos) - 37,81
11. Jutta Leerdam - 38,42
14. Jorien ter Mors - 38,48
15. Sanneke de Neeling - 38,54
19. Michelle de Jong - 38,86

1.000 meter mannen
1. Thomas Krol - 1.08,42
2. Kjeld Nuis - 1.08,53
3. Kai Verbij - 1.08,81
4. Mathias Vosté (Bel) - 1.08,90
5. Nico Ihle (Dui) - 1.09,08
9. Dai Dai Ntab - 1.09,34

10 kilometer mannen
1. Patrick Roest - 12.59,44
2. Danila Semerikov (Rus) - 13.02,43
3. Graeme Fish (Can) - 13.04,25
4. Alexander Rumyantsev (Rus) - 13.06,62
5. Jorrit Bergsma - 13.11,02
12. Marcel Bosker - 13.49,96

1.500 meter vrouwen
1. Ivanie Blondin (Can) - 1.55,599
2. Ireen Wüst - 1.55,881
3. Brittany Bowe (VS) - 1.55,960
4. Antoinette de Jong - 1.56,238
5. Evgeniia Lalenkova (Rus) - 1.56,405
7. Melissa Wijfje - 1.56,837
13. Reina Anema - 1.58,940

1.500 meter mannen
1. Zhongyan Ning (Chn) - 1.44,918
2. Patrick Roest - 1.45,088
3. Kjeld Nuis - 1.45,214
4. Thomas Krol - 1.45,500
5. Takuro Oda (Jap) - 1.46,149
7. Marcel Bosker - 1.46,312

Ploegenachtervolging vrouwen
1. Canada - 3.00,246
2. Nederland (Antoinette de Jong, Wüst, Wijfje) - 3.00,350
3. Rusland - 3.04,346
4. Verenigde Staten - 3.07,061
5. Wit-Rusland - 3.07,064

Ploegenachtervolging mannen
1. Italië - 3.46,317
2. Canada - 3.47,661
3. Rusland - 3.48,260
4. Japan - 3.48,391
5. Noorwegen - 3.48,946
6. Nederland (Roest, Huizinga, De Boer) - 3.50,937