In het Wit-Russische Minsk werd van vrijdag tot en met zondag het eerste World Cup-weekend van het schaatsseizoen verreden. Een overzicht van alle uitslagen en de Nederlandse deelnemers.

Uitslagen

Teamsprint vrouwen
1. Nederland - 1.29,23
2. Rusland - 1.29,95
3. Japan - 1.30,08
4. China - 1.30,56
5. Canada - 1.31,50

Teamsprint mannen
1. Nederland - 1.21,16
2. China - 1.21,32
3. Canada - 1.21,68
4. Zuid-Korea - 1.22,26
5. Japan - 1.22,34

3.000 meter vrouwen
1. Isabelle Weidemann (Can) - 4.04,67
2. Carlijn Achtereekte - 4.05,15
3. Ivanie Blondin (Can) - 4.06,08
4. Martina Sáblíková (Tsj) - 4.06,40
5. Antoinette de Jong - 4.07,67
9. Esmee Visser - 4.09,08

5.000 meter mannen
1. Patrick Roest - 6.16,61
2. Jorrit Bergsma - 6.22,29
3. Denis Yuskov (Rus) - 6.22,54
4. Danila Semerikov (Rus) - 6.23,00
5. Graeme Fish (Can) - 6.24,74
13. Sven Kramer - 6.28,53

500 meter vrouwen
1. Olga Fatkulina (Rus) - 37,92
2. Daria Kachanova (Rus) - 37,94
3. Nao Kodaira (Jap) - 38,17
4. Min Sun Kim (Kor) - 38,27
5. Maki Tsuji (Jap) - 38,39
9. Michelle de Jong - 38,68
10. Sanneke de Neeling - 38,69
12. Jutta Leerdam - 38,83

1.000 meter mannen
1. Thomas Krol - 1.09,00
2. Zhongyan Ning (Chi) - 1.09,22
3. Kjeld Nuis - 1.09,27
4. Hein Otterspeer - 1.09,37
5. Kai Verbij - 1.09,51
10. Dai Dai Ntab - 1.10,31

1.500 meter vrouwen
1. Ireen Wüst - 1.56,46
2. Yekaterina Shikhova (Rus) - 1.56,86
3. Brittany Bowe (VS) - 1.57,25
4. Evgeniia Lalenkova (Rus) - 1.57,30
5. Jorien ter Mors - 1.57,34
8. Melissa Wijfje - 1.58,00
10. Antoinette de Jong - 1.58,48
16. Reina Anema - 2.00,59

Massastart mannen
1. Jorrit Bergsma - 62 punten
2. Jaewon Chung (ZKo) - 40 punten
3. Cheonho Um (ZKo) - 20 punten
4. Bart Swings (Bel) - 12 punten
5. Arjan Stroetinga - 6 punten

500 meter mannen
1. Jun-Ho Kim (ZKo) - 34,87
2. Tingyu Gao (Chi) - 34,91
3. Dai Dai Ntab - 34,91
4. Tatsuya Shinhama (Jap) - 35,01
5. Kai Verbij - 35,10
13. Ronald Mulder - 35,44
16. Lennart Velema - 35,53

1.000 meter vrouwen
1. Brittany Bowe (VS) - 1.15,354
2. Jorien ter Mors - 1.15,950
3. Yekatarina Shikhova (Rus) - 1.15,962
4. Jutta Leerdam - 1.16,007
5. Letitia de Jong - 1.16,151
7. Ireen Wüst - 1.16,589
8. Antoinette de Jong - 1.16,607

1.500 meter mannen
1. Kjeld Nuis - 1.46,22
2. Denis Yuskov (Rus) - 1.46,45
3. Thomas Krol - 1.46,49
4. Min-seok Kim (ZKo) - 1.46,68
5. Patrick Roest - 1.47,37
8. Marcel Bosker - 1.47,53

Massastart mannen
1. Ivanie Blondin (Can) - 60 punten
2. Irene Schouten - 40 punten
3. Francesca Lollobrigida (Ita) - 20 punten
4. Bo-reum Kim (ZKo) - 10 punten
5. Mia Kilburg-Manganello (VS) - 6 punten

Nederlandse deelnemers

Vrouwen
500 meter: Letitia de Jong, Sanneke de Neeling, Michelle de Jong, Jutta Leerdam, Dione Voskamp
1.000 meter: Jorien ter Mors, Ireen Wüst, Letitia de Jong, Jutta Leerdam, Antoinette de Jong
1.500 meter: Jorien ter Mors, Antoinette de Jong, Ireen Wüst, Melissa Wijfje, Reina Anema
3.000 meter: Esmee Visser, Antoinette de Jong, Carlijn Achtereekte, Reina Anema, Melissa Wijfje
Massastart: Melissa Wijfje, Irene Schouten
Ploegachtervolging: Ireen Wüst, Antoinette de Jong, Melissa Wijfje, Carlijn Achtereekte, Irene Schouten
Teamsprint: Michelle de Jong, Jutta Leerdam, Letitia de Jong

Mannen
500 meter: Dai Dai Ntab, Kai Verbij, Ronald Mulder, Lennart Velema, Hein Otterspeer
1.000 meter: Kai Verbij, Kjeld Nuis, Thomas Krol, Hein Otterspeer, Dai Dai Ntab
1.500 meter: Kjeld Nuis, Thomas Krol, Patrick Roest, Marcel Bosker, Koen Verweij
5.000 meter: Patrick Roest, Jorrit Bergsma, Sven Kramer, Marcel Bosker, Douwe de Vries
Massastart: Jorrit Bergsma, Arjan Stroetinga
Ploegachtervolging: Sven Kramer, Patrick Roest, Douwe de Vries, Marcel Bosker, Chris Huizinga
Teamsprint: Ronald Mulder, Kai Verbij, Kjeld Nuis