Het schaatsseizoen is zondag afgesloten met de wereldbekerfinale op de razendsnelle baan van Salt Lake City. Een overzicht van de uitslagen.

Uitslagen

Tweede 500 meter mannen
1. Tatsuya Shinhama (Jap) - 33,79
2. Min-Kyu Cha (ZKo) - 34,03
3. Yuma Murakami (Jap) - 34,10
4. Viktor Mushtakov (Rus) - 34,16
5. Havard Lorentzen (Noo) - 34,28

Tweede 500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 36,49
2. Olga Fatkulina (Rus) - 36,83
3. Vanessa Herzog (Oos) - 36,83
4. Konami Soga (Jap) - 36,99
5. Maki Tsuji (Jap) - 37,09

1.500 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 1.49,83 WR
2. Brittany Bowe (VS) - 1.50,32
3. Yekaterina Shikhova (Rus) - 1.50,63
4. Ireen Wüst - 1.50,70
5.
Melissa Wijfje - 1.52,55

1.500 meter mannen
1. Kjeld Nuis - 1.40,17 WR
2. Thomas Krol - 1.40,54
3. Denis Yuskov (Rus) - 1.41,49
4. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 1.42,39
5. Min Seok Kim (Kor) - 1.42,54
6. Patrick Roest - 1.42,56

5.000 meter mannen
1. Patrick Roest - 6.03,70
2. Marcel Bosker - 6.08,90
3. Ted-Jan Bloemen (Can) - 6.09,64
4. Alexander Rumyantsev (Rus) - 6.10,78
5. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 6.10,98

Eerste 500 meter mannen
1. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 33,61 WR
2. Tatsuya Shinhama (Jap) - 33,83
3. Yuma Murakami (Jap) - 34,11
4. Min-Kyu Cha (ZKo) - 34,22
5. Ryohei Haga (Jap) - 34,23

Eerste 500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 36,47
2. Vanessa Herzog (Oos) - 36,85
3. Angelina Golikova (Rus) - 36,93
4. Brittany Bowe (VS) - 37,16
5. Konami Soga (Jap) - 37,19

3.000 meter vrouwen
1. Martina Sáblíková (Tsj) - 3.52,02 WR
2. Esmee Visser - 3.54,02
3. Natalia Voronina (Rus) - 3.54,06
4. Isabelle Weidemann (Can) - 3.55,58
5. Maryna Zuyeva (WRu) - 3.55,73

1.000 meter mannen
1. Kjeld Nuis - 1.06,18 WR
2. Thomas Krol - 1.06,25
3. Kai Verbij - 1.06,34
4. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 1.06,47
5. Havard Lorentzen (Noo) - 1.06,51

1.000 meter vrouwen
1. Brittany Bowe (VS) - 1.11,61 WR
2. Miho Takagi (Jap) - 1.11,71
3. Nao Kodaira (Jap) - 1.11,77
4. Yekaterina Shikhova (Rus) - 1.12,46
5. Olga Fatkulina (Rus) - 1.12,98
6. Ireen Wüst - 1.13,16
7. Letitia de Jong - 1.13,32

Massastart vrouwen
1. Irene Schouten - 60 punten
2. Bo-Reum Kim (ZKo) - 40 punten
3. Ivanie Blondin (Can) - 21 punten
15. Melissa Wijfje

Massastart mannen
1. Ryosuke Tsuchiya (Jap) - 69 punten
2. Vitaly Mikhailov (Wit-Rus) - 46 punten
3. Simon Schouten - 20 punten
5. Chris Huizinga

Wereldbekereindstanden

Eindstand 500 meter vrouwen
1. Vanessa Herzog (Oos) - 720 punten
2. Nao Kodaira (Jap) - 600 punten
3. Olga Fatkulina (Rus) - 587 punten

Eindstand 500 meter mannen
1. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 630 punten
2. Tatsuya Shinhama (Jap) - 594 punten
3. Havard Lorentzen (Noo) - 498 punten

Eindstand 1.000 meter vrouwen
1. Brittany Bowe (VS) - 397 punten
2. Miho Takagi (Jap) - 310 punten
3. Nao Kodaira (Jap) - 298 punten

Eindstand 1.000 meter mannen
1. Kjeld Nuis - 342 punten
2. Kai Verbij - 304 punten
3. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 303 punten

Eindstand 1.500 meter vrouwen
1. Brittany Bowe (VS) - 378 punten
2. Miho Takagi (Jap) - 331 punten
3. Ireen Wüst - 303 punten

Eindstand 1.500 meter mannen
1. Denis Yuskov (Rus) - 319 punten
2. Kim Min-seok (ZKo) - 279 punten
3. Kjeld Nuis - 274 punten

Eindstand 3.000/5.000 meter vrouwen
1. Martina Sáblíková (Tsj) - 370 punten
2. Esmee Visser - 343 punten
3. Natalia Voronina (Rus) - 335 punten

Eindstand 5.000/10.000 meter mannen
1. Alexander Rumyantsev (Rus) - 322 punten
2. Marcel Bosker - 320 punten
3. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 317 punten

Eindstand massastart vrouwen
1. Bo-Reum Kim (ZKo) - 478 punten
2. Irene Schouten - 456 punten
3. Francesca Lollobrigida (Ita) - 414 punten

Eindstand massastart mannen
1. Cheonho Um (ZKo) - 527 punten
2. Bart Swings (Bel) - 506 punten
3. Livio Wenger (Zwi) - 430 punten
6. Simon Schouten - 406 punten

Nederlandse deelnemers

Vrouwen
1.000 meter: Ireen Wüst, Letitia de Jong
1.500 meter: Ireen Wüst, Lotte van Beek, Melissa Wijfje en Joy Beune
3.000 meter: Esmee Visser, Melissa Wijfje en Reina Anema
Massastart: Irene Schouten en Melissa Wijfje

Mannen
1.000 meter: Kjeld Nuis, Kai Verbij en Thomas Krol
1.500 meter: Kjeld Nuis, Thomas Krol en Patrick Roest
5.000 meter: Marcel Bosker en Patrick Roest
Massastart: Chris Huizinga en Simon Schouten