In Salt Lake City werd in het weekend van 9 tot en met 11 december de vierde World Cup van het schaatsseizoen verreden. Een overzicht van de uitslagen en de Nederlandse deelnemers in de Olympic Oval.

Uitslagen

Eerste 500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 36,50
2. Sang-hwa Lee (ZKo) - 36,71
3. Arisa Go (Jap) - 37,17
4. Karolina Erbanova (Tsj) - 34,20
5. Vanessa Herzog (Oos) - 34,52
19. Janine Smit - val

Eerste 500 meter mannen
1. Alex Boisvert-Lacroix (Can) - 34,15
2. Mika Poutala (Fin) - 34,17
3. Ronald Mulder - 34,22
4. Dai Dai Ntab - 34,26
5. Tingyu Gao (Chn) - 34,34
6. Kai Verbij - 34,35

Ploegachtervolging vrouwen
1. Japan - 2.50,87 (Wereldrecord)
2. Nederland (Leenstra, Van Beek, Wijfje) - 2.55,57
3. Duitsland - 2.56,14

Ploegachtervolging mannen
1. Canada - 3.36,44
2. Italië - 3.36,54
3. Nieuw-Zeeland - 3.36,79
10. Nederland (Bosker, Bob de Vries, Schouten) - 3.46,42

Tweede 500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 36,54
2. Sang-Hwa Lee (ZKo) - 36,79
3. Arisa Go (Jap) - 37,05
4. Karolina Erbanova (Tsj) - 37,18
5. Angelina Golikova (Rus) - 37,31

Tweede 500 meter mannen
1. Ruslan Murashov (Rus) - 34,02
2. Kai Verbij - 34,13
3. Dai Dai Ntab - 34,15
4. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 34,16
5. Alex Boisvert-Lacroix (Can) - 34,18
7. Ronald Mulder - 34,22

1500 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 1.51,49
2. Marrit Leenstra - 1.52,31
3. Yekaterina Shikhova (Rus) - 1.52,86
4. Yuliya Skokova (Rus) - 1.54,01
5. Jiachen Hao (Chi) - 1.54,41
19. Lotte van Beek - 1.57,10

1500 meter mannen
1. Denis Yuskov (Rus) - 1.41,02
2. Koen Verweij - 1.41,63
3. Thomas Krol - 1.42,63
4. Joey Mantia (VS) - 1.42,77
5. Denny Morrison (Can) - 1.42,92

Massastart vrouwen
1. Francesca Lollobrigida (Ita)
2. Dan Guo (Chi)
3. Bo-Reum Kim (ZKo)
15. Annouk van der Weijden

Massastart mannen
1. Seung-Hoon Lee (ZKo)
2. Livio Wenger (Zwi)
3. Bart Swings (Bel)
5. Simon Schouten
6. Koen Verweij

1000 meter, vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 1.12,09 (Wereldrecord)
2. Miho Takagi (Jap) - 1.12,63
3. Yekatarina Shikhova (Rus) - 1.13,23
4. Vanessa Herzog (Oos) - 1.13,43
5. Olga Fatkulina (Rus) - 1.13,54

1000 meter, mannen
1. Denis Yuskov (Rus) - 1.06,92
2. Koen Verweij - 1.06,94
3. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 1.06,96
4. Kai Verbij - 1.07,12
5. Vincent De Haitre (Can) - 1.07,21
8. Thomas Krol - 1.07,43
18. Pim Schipper - 1.08.13

3000 meter, vrouwen
1. Natalia Voronina (Rus) - 3.57,70
2. Martina Sablikova (Tsj) - 3.57,84
3 Claudia Pechstein (Dui) - 3.58,69
4. Ivanie Blondin (Can) - 3.59,47
5. Anna Yurakova (Rus) - 4.00,55
9. Melissa Wijfje - 4.03,89

5000 meter mannen
1. Ted-Jan Bloemen (Can) - 6.01,86
2. Patrick Beckert (Dui) - 6.07,02
3. Moritz Geisreiter (Dui) - 6.07,31
4. Nicola Tumolero (Ita) - 6.07,50
5. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 6.07,61
8. Bob de Vries - 6.11,93
16. Erik Jan Kooiman - 6.23,70

Nederlandse deelnemers

Mannen
500 meter: Dai Dai Ntab, Ronald Mulder, Kai Verbij, Aron Romeijn en Michel Mulder
1000 meter: Kai Verbij, Koen Verweij, Thomas Krol, Pim Schipper en Dai Dai Ntab
1500 meter: Koen Verweij, Thomas Krol, Lucas van Alphen, Marcel Bosker en Pim Schipper
5000 meter: Erik Jan Kooiman, Bob de Vries, Marcel Bosker en Simon Schouten
Massastart: Koen Verweij en Simon Schouten
Ploegachtervolging: Marcel Bosker, Bob de Vries en Simon Schouten. Reserve: Lucas van Alphen

Vrouwen
500 meter: Marrit Leenstra, Janine Smit, Sanne van der Schaar en Lotte van Beek
1000 meter: Lotte van Beek, Sanne van der Schaar en Janine Smit
1500 meter: Marrit Leenstra, Lotte van Beek, Melissa Wijfje, Linda de Vries en Sanne van der Schaar
3000 meter: Marije Joling, Melissa Wijfje, Reina Anema, Linda de Vries en Annouk van der Weijden
Massastart: Janneke Ensing en Annouk van der Weijden
Ploegachtervolging: Marrit Leenstra, Melissa Wijfje en Lotte van Beek. Reserve: Linda de Vries