In Calgary werd afgelopen weekend de derde World Cup van het schaatsseizoen verreden. Een overzicht van de uitslagen op de Olympic Oval.

Uitslagen

3000 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 3.57,09
2. Antoinette de Jong - 3.57,78
3. Ireen Wüst - 3.58,10
4. Martina Sablikova (Tsj) - 3.58,93
5. Claudia Pechstein (Dui) - 3.59,13
11. Irene Schouten - 4.04,27
16. Marije Joling - 4.09,34

5000 meter mannen
1. Sven Kramer - 6.07,04
2. Ted-Jan Bloemen (Can) - 6.08,54
3. Patrick Beckert (Dui) - 6.10,80
4. Andrea Giovannini (Ita) - 6.11,07
5. Moritz Geisreiter (Dui) - 6.11,47
7. Jan Blokhuijsen - 6.12,74
12. Erik Jan Kooiman - 6.16,83
16. Jorrit Bergsma - 6.22,38

Teamsprint vrouwen
1. Rusland - 1.24,85
2. Noorwegen - 1.26,37
3. China - 1.26,65
4. Nederland - 1.26,91

Teamsprint mannen
1. Canada - 1.17,31
2. Rusland - 1.18,25
3. Nederland - 1.18,53

1000 meter vrouwen
1. Heather Bergsma (VS) - 1.13,37
2. Yekaterina Shikhova (Rus) - 1.13,70
3. Marrit Leenstra - 1.13,72
4. Vanessa Herzog (Oos) - 1.13,88
5. Olga Fatkulina (Rus) - 1.13,90
13. Lotte van Beek - 1.15,05
14. Sanneke de Neeling - 1.15,31

1000 meter mannen
1. Kai Verbij - 1.06,93
2. Kjeld Nuis - 1.06,96
3. Havard Lorentzen (Noo) - 1.06,98
4. Vincent De Haître (Can) - 1.07,30
5. Mika Poutala (Fin) - 1.07,47
7. Thomas Krol - 1.07,57
9. Pim Schipper - 1.07,66
Pavel Kulizhnikov reed de snelste tijd, maar werd gediskwalificeerd

Ploegachtervolging vrouwen
1. Japan - 2.52,88 WR
2. Duitsland - 2.56,76
3. Canada - 2.56,80
9. Nederland - geen tijd door val Lotte van Beek

Ploegachtervolging mannen
1. Nederland (Kramer, Blokhuijsen, Verweij) - 3.36,11
2. Japan - 3.38,65
3. Noorwegen - 3.38,94

500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 36,53
2. Sang-hwa Lee (ZKo) - 36,86
3. Arisa Go (Jap) - 37,06
4. Karolina Erbanova (Tsj) - 37,27
5. Vanessa Herzog (Oos) - 37,30

1500 meter mannen
1. Denis Yuskov (Rus) - 1.41,33
2. Koen Verweij - 1.41,95
3. Kjeld Nuis - 1.42,27
4. Joey Mantia (VS) - 1.42,54
5. Allan Johansson (Noo) - 1.43,13
7. Thomas Krol - 1.43,15

1500 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 1.51,79
2. Marrit Leenstra - 1.52,06
3. Yekaterina Shikhova (Rus) - 1.53,52
4. Ireen Wüst - 1.53,89
5. Brianne Tutt (Can) - 1.53,99
7. Antoinette de Jong - 1.54,87
15. Lotte van Beek - 1.55,39

500 meter mannen
1. Alex Boisvert-Lacroix (Can) - 34,31
2. Min-Kyu Cha (ZKo) - 34,31
3. Mika Poutala (Fin) - 34,38
4. Ronald Mulder - 34,43
5. Havard Lorentzen (Noo) - 34,47
9. Kai Verbij - 34,53
10. Hein Otterspeer - 34,53
13. Dai dai Ntab - 34,69
16. Jan Smeekens 34,80

Massastart vrouwen
1. Claudia Pechstein (Dui)
2. Elena Rigas (Den)
3. Nana Takagi (Jap)
4. Saskia Alusalu (Est)
5. Francesca Lollobrigida (Ita)

Massastart mannen
1. Andrea Giovannini (Ita)
2. Reyon Kay (NZe)
3. Hongli Wang (Chi)
4. Peter  Michael (NZe)
5. Linus  Heidegger (Oos)

Nederlandse deelnemers

Vrouwen
500 meter: Marrit Leenstra, Sanneke de Neeling, Letitia de Jong, Janine Smit en Sanne van der Schaar.
1000 meter: Marrit Leenstra, Ireen Wüst, Lotte van Beek, Sanneke de Neeling en Sanne van der Schaar.
1500 meter: Ireen Wüst, Marrit Leenstra, Antoinette de Jong, Lotte van Beek en Melissa Wijfje.
3000 meter: Antoinette de Jong, Ireen Wüst, Irene Schouten, Carlijn Achtereekte en Carien Kleibeuker.
Massastart: Janneke Ensing en Irene Schouten.
Ploegenachtervolging: Antoinette de Jong, Marrit Leenstra en Ireen Wüst.
Teamsprint: Janine Smit, Sanneke de Neeling en Letitia de Jong.

Mannen
500 meter: Dai Dai Ntab, Ronald Mulder, Kai Verbij, Hein Otterspeer en Jan Smeekens.
1000 meter: Kai Verbij, Kjeld Nuis, Thomas Krol, Pim Schipper en Hein Otterspeer.
1500 meter: Koen Verweij, Thomas Krol, Lucas van Alphen, Marcel Bosker en Kjeld Nuis.
5000 meter: Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Erik Jan Kooiman, Bob de Vries en Jan Blokhuijsen.
Massastart: Koen Verweij en Jorrit Bergsma.
Ploegenachtervolging: Sven Kramer, Jan Blokhuijsen en Koen Verweij.
Teamsprint: Ronald Mulder, Kai Verbij en Pim Schipper.