De schaatsers zijn vrijdag in Astana begonnen aan de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Bekijk hier de uitslagen van het weekend in Kazachstan

Uitslagen

Vrijdag 2 december

3000 meter vrouwen
1. Martina Sablikova (Tsj) - 4.02,90
2. Anna Yurakova (Rus) - 4.03,84
3. Miho Takagi (Jap) - 4.05,68
4. Ivanie Blondin (Can) - 4.05,94
5. Antoinette de Jong - 4.06,14
7. Melissa Wijfje - 4.06,72
10. Annouk van der Weijden - 4.07,96
B-groep
1. Linda de Vries - 4.05,69

1e 500 meter vrouwen
1. Jing Yu (Chi) - 37,85
2. Hong Zhang (Chi) - 37,87
3. Sang-Hwa Lee (ZKo) - 37,95
4. Arisa Go (Jap) - 38,02
5. Marsha Hudey (Can) - 38,05
8. Jorien ter Mors - 38,27
12. Floor van den Brandt - 38,64
17. Marrit Leenstra - 38,91
19. Bo van der Werff - 39,05
B-groep
1. Janine Smit - 38,87

5000 meter mannen
1. Peter Michael (NZe) - 6.21,58
2. Patrick Beckert (Dui) - 6.22,09
3. Ted-Jan Bloemen (Can) - 6.22,82
4. Andrea Giovannini (Ita) - 6.24,38
5. Moritz Geisreiter (Dui) - 6.25,83
15. Arjan Stroetinga (Ned) - 6.36,96
B-groep
1. Jan Blokhuijsen (Ned) - 6.19,31
2. Evert Hoolwerf (Ned) - 6.19,40
3. Mats Stoltenborg (Ned) - 6.22,22
4. Bob de Vries (Ned) - 6.23,62

Zaterdag 3 december

1e 500 meter mannen
1. Daidai Ntab (Ned) - 34,52
2. Ruslan Murashov (Rus) - 34,57
3. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 34,61
4. Artur Was (Pol) - 34,62
5. Tingyu Gao (Chi) - 34,72
11. Ronald Mulder (Ned) - 34,93
20. Kai Verbij (Ned) - 35,27

1000 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 1.15,25
2. Jorien ter Mors (Ned) - 1.15,36
3. Marrit Leenstra (Ned) - 1.15,82
4. Olga Fatkulina (Rus) - 1.16,31
5. Arisa Go (Jap) - 1.16,37

1000 meter mannen
1. Vincent De Haitre (Can) - 1.08,90
2. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 1.08,99
3. Takuro Oda (Jap) - 1.09,06
4. Nico Ihle (Dui) - 1.09,06
5. Shani Davis (VS) - 1.09,09
12. Thomas Krol (Ned) - 1.09,65
20. Kai Verbij (Ned) - teruggetrokken

Ploegenachtervolging vrouwen
1. Japan - 2.57,75
2. Nederland (Leenstra, De Vries, De Jong) - 3.02,53
3. Rusland - 3.02,78
4. Polen - 3.03,58
5. Duitsland - 3.03,89

Ploegenachtervolging mannen
1. Japan - 3.44,10
2. Canada - 3.44,95
3. Polen - 3.45,04
4. Zuid-Korea - 3.45,10
5. Italië - 3.45,26
12. Nederland (Blokhuijsen, Hoolwerf, Stroetinga) - val

2e 500 meter vrouwen
1. Jing Yu (Chi)  - 37,64
2. Maki Tsuji (Jap) - 37,82
3. Erina Kamiya (Jap) - 37,88
4. Hong Zhang (Chi) - 37,94
5. Ariso Go (Jap) - 38,00
10. Floor van den Brandt (Ned) - 38,61
15. Janine Smit (Ned) - 38,98
15. Bo van der Werff (Ned) -38,98

2e 500 meter mannen
1. Ruslan Murashov (Rus) - 34,52
2. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 34,59
3. Artur Was (Pol) - 34,68
4. Daidai Ntab (Ned) - 34,74
5. Tsubasa Hasegawa (Jap) - 34,78
7 Ronald Mulder (Ned) - 34,81
15. Kai Verbij (Ned) - 35,07 

1500 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 1.56,36
2. Marrit Leenstra (Ned) - 1.56,89
3. Jorien ter Mors (Ned) - 1.57,28
4. Olga Graf (Rus) - 1.57,51
5. Yekaterina Shikova (Rus) - 1.58,02
6. Antoinette de Jong (Ned) - 1.58,58
8 Melissa Wijfje (Ned) - 1.58,81 

1500 meter mannen
1. Denis Yuskov (Rus) - 1.45.,50
2. Shota Nakamura (Jap) - 1.46,24
3. Joey Mantia (VS) - 1.46,54
4. Havard Lorentzen (Noo) - 1.46,63
5. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 1.46,81
8. Thomas Krul (Ned) - 1.47,09

Massastart vrouwen
1. Ivanie Blondin (Can)
2. Nana Takagi (Jap) 
3. Bo-Reum Kim (Z-Ko)
4. Annouk van der Weijden (Ned)
5. Mia Manganello (VS)
12. Irene Schouten (Ned)

Massastart mannen
1. Andrea Giovannini (Ita)
2. Evert Hoolwerf (Ned)
3. Seung-Hoon (Z-Ko)
4. Peter Michael (N-Z)
5. Fabio Francolini (Ita)
10. Arjan Stroetinga (Ned)