Het wereldbekerseizoen van de langebaanschaatsers startte vrijdag in het Chinese Harbin. Bekijk hier de uitslagen.

Vrijdag 11 november

1e 500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 38,00
2. Maki Tsuji (Jap) - 38,17
3. Yu Jing (Chi) - 38,18
4. Marsha Hudey (Can) - 38,29
5. Heather Richardson-Bergsma (VS) - 38,39
11. Marrit Leenstra (Ned) - 38,99
15. Floor van den Brandt (Ned) - 39,35
16. Anice Das (Ned) - 39,54
17. Bo van der Werff (Ned) - 39,78

5000 meter mannen
1. Sven Kramer (Ned) - 6.21,60
2. Jorrit Bergsma (Ned) - 6.22,38
3. Erik Jan Kooiman (Ned) - 6.26,43
4. Bart Swings (Bel) - 6.27,64
5. Peter Michael (NZe) - 6.27,89
6. Douwe de Vries (Ned) - 6.28,34
7. Patrick Roest (Ned) - 6.29,27

3000 meter vrouwen
1. Martina Sablikova (Tsj) - 4.08,26
2. Marije Joling (Ned) - 4.09,40
3. Ivanie Blondin (Can) - 4.09,78
4. Antoinette de Jong (Ned) - 4.10,03
5. Bente Kraus (Dui) - 4.11,47
6. Melissa Wijfje (Ned) - 4.11,63
7. Ireen Wüst (Ned) - 4.11,76
16. Carlijn Achtereekte (Ned) - 4.21,75

Zaterdag 12 november

1e 500 meter mannen
1. Roman Krech (Kaz) - 35,07
2. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 35,10
3. Kai Verbij (Ned) - 35,19
4. Jan Smeekens (Ned) - 35,31
5. Mitchell Whitmore (Can) - 35,34
12. Ronald Mulder (Ned) - 35,64

1000 meter vrouwen
1. Heather Bergsma (VS) - 1.15,94
2. Marrit Leenstra (Ned) - 1.16,55
3. Nao Kodaira (Jap) - 1.16,99
4. Miho Takagi (Jap) - 1.17,10
5. Ireen Wüst (Ned) - 1.17,10
10. Sanneke de Neeling (Ned) - 1.18,29
14. Anice Das (Ned) - 1.18,72

1000 meter mannen
1. Kjeld Nuis (Ned) - 1.09,57
2. Mika Poutala (Fin) - 1.09,83
3. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 1.09,96
4. Havard Lorentzen (Noo) - 1.10,09
5. Kai Verbij (Ned) - 1.10,13
8. Thomas Krol (Ned) - 1.10,63
17. Lucas van Alphen (Ned) 1.11,53

Ploegenachtervolging mannen
1. Nederland - 3.45,33
2. Noorwegen - 3.48,50
3. Zuid-Korea - 3.48,72
4. Japan - 3.49,68
5. Italië - 3.49,85

Ploegenachtervolging vrouwen
1. Nederland - 3.04,01
2. Rusland - 3.06,84
3. Zuid-Korea - 3.07,91
4. Duitsland - 3.08,21
5. Polen - 3.09,58

Massastart mannen (halve finale)
1. Peter Michael (NZe) - 7.58,94
2. Ryosuke Tsuchiya (Jap) - 7.59,52
3. Jordan Belchos (Can) - 8.03,43
4. Alexis Contin (Fra) - 8.09,59
5. Andrea Giovannini (Ita) - 8.12,53
7. Gerben Jorritsma - 8.18,36

Zondag 13 november

2e 500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 38,04
2. Sang-Hwa Lee (Kor) - 38,11
3. Maki Tsuji (Jap) - 38,30
4. Marsha Hudey (VS) - 38,37
5. Heather Bergsma (VS) - 38,38
10. Marrit Leenstra (Ned) - 38,56
14. Anice Das (Ned) - 38,90
16. Bo van der Werff (Ned) - 39,08
18. Floor van den Brandt (Ned) - 39,17

2e 500 meter mannen
1. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 34,98
2. Tingyu Gao (Chi) - 34,99
3. Tae-Yun Kim (Kor) - 35,08
4. Mika Poutala (Fin) - 35,18
5. Laurent Dubreuil (Can) - 35,20
8. Ronald Mulder (Ned) - 35,27
9. Daidai Ntab (Ned) - 35,29
15. Jan Smeekens (Ned) - 35,50
16. Kai Verbij (Ned) - 35,51

1500 meter vrouwen
1. Heather Bergsma (VS) - 1.57,00
2. Marrit Leenstra (Ned) - 1.57,64
3. Ireen Wüst (Ned) - 1.58,18
4. Antoinette de Jong (Ned) - 1.58,22
5. Miho Takagi (Jap) - 1.58,57
7. Marije Joling (Ned) - 1.58,72
9. Melissa Wijfje (Ned) - 1.59,40

1500 meter mannen
1. Sven Kramer (Ned) - 1.46,79
2. Denis Yuskov (Rus) - 1.47,46
3. Bart Swings (Bel) - 1.47,54
4. Patrick Roest (Ned) - 1.47,92
5. Joey Mantia (VS) - 1.48,14
9. Thomas Krol (Ned) - 1.48,43

Massastart vrouwen
1. Ivanie Blondin (Can)
2. Francesca Lollobrigida (Ita)
3. Bo-Reum Kim (Kor)
4. Mia Manganello (VS)
5. Dan Li (Chi)
6. Mannon Kamminga (Ned)
7. Melissa Wijfje (Ned)

Massastart mannen
1. Seung-Hoon Lee (Kor)
2. Alexis Contin (Fra)
3. Fabio Francolini (Ita)
4. Jordan Belchos (Can)
5. Ryosuke Tsuchiya (Jap)
13. Jorrit Bergsma (Ned)
16. Gerben Jorritsma (Ned)