In het vernieuwde Thialf werd van vrijdag tot en met zondag de vierde World Cup van het seizoen verreden. In het laatste wereldbekerweekend van 2015 werd op elke afstand alvast één Nederlands ticket voor de WK afstanden vergeven.

Uitslagen

Vrijdag 11 december

3000 meter vrouwen
1. Martina Sablikova (Tsj) - 4.03,50
2. Annouk van der Weijden - 4.05,39
3. Olga Graf (Rus) - 4.06,57
4. Irene Schouten - 4.07,15
5. Natalia Voronina (Rus) - 4.07,85
6. Marije Joling - 4.08,01
7. Yvonne Nauta - 4.08,77
8. Jorien Voorhuis - 4.10,08

Eerste 500 meter vrouwen
1. Sang-Hwa Lee (Kor) - 37,59 BR
2. Brittany Bowe (VS) - 37,86
3. Heather Richardson-Bergsma (VS) - 37,93
4. Hong Zhang (Chi) - 38,016
5. Olga Fatkoelina (Rus) - 38,018
10. Margot Boer - 38,45
11. Jorien ter Mors - 38,46
18. Floor van den Brandt - 38,93

Eerste 500 meter mannen
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 34,48
2. Aleksei Jesin (Rus) - 34,65
3. Alex Boisvert-Lacroix (Can) - 34,78
4. Artur Was (Pol) - 34,80
5. Kai Verbij - 34,86
14. Hein Otterspeer - 35,19
16. Jesper Hospes - 35,28
19. Michel Mulder - 35,48

Ploegenachtervolging mannen
1. Nederland (Bergsma, Kramer, Blokhuijsen) - 3.43,77
2. Noorwegen - 3.44,66
3. Rusland - 3.46,24
4. Zuid-Korea - 3.46,34
5. Italië - 3.46,74

Teamsprint vrouwen
1. Nederland (Van den Brandt, Smit, Boer) - 1.29,23
2. Rusland - 1.29,68

Teamsprint mannen
1. Canada - 1.19,75
2. Rusland - 1.21,27
3. Nederland (Hospes, Michel Mulder, Groothuis) - 1.21,19
4. China - 1.21,40
5. Polen - 1.22,00

Zaterdag 12 december

1000 meter vrouwen
1. Brittany Bowe (VS) - 1.14,49
2. Heather Richardson-Bergsma (VS) - 1.15,33
3. Marrit Leenstra - 1.15,77
4. Vanessa Bittner (Oos) - 1.16,09
5. Karolina Erbonova (Tsj) - 1.16,19
12. Sanneke de Neeling - 1.16,75
13. Margot Boer - 1.16,85

5000 meter mannen
1. Sven Kramer - 6.14,99
2. Jorrit Bergsma - 6.16,41
3. Bart Swings (Bel) - 6.20,80
4. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 6.20,98
5. Alexis Contin (Fra) - 6.22,39
6. Douwe de Vries - 6.23,04
7. Erik Jan Kooiman - 6.23,93
9. Arjan Stroetinga - 6.25,19

Ploegenachtervolging vrouwen
1. Japan - 2.59,58 (BR)
2. Nederland (Leenstra, De Vries, De Jong) - 3.01,26
3. Polen - 3.01,51
4. Rusland - 3.03,11
5. Canada - 3.04,17

1000 meter mannen
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 1.08,16 (BR)
2. Denis Joeskov (Rus) - 1.08,59
3. Kjeld Nuis - 1.08,61
4. Shani Davis (VS) - 1.08,66
5. Aleksei Jesin (Rus) - 1.08,76
7. Kai Verbij - 1.08,98
8. Gerben Jorritsma - 1.09,01
9. Thomas Krol - 1.09,18

Zondag 13 december

1500 meter vrouwen
1. Heather Richardson-Bergsma (VS) - 1.55,29
2. Brittany Bowe (VS) - 1.55,44
3. Marrit Leenstra - 1.56,12
4. Martina Sablikova (Tsj) - 1.56,72
5. Miho Takagi (Jap) - 1.57,03
7. Marije Joling - 1.57,99
8. Antoinette de Jong - 1.58,00
11. Sanneke de Neeling - 1.58,55
13. Diane Valkenburg - 1.58,83

1500 meter vrouwen
1. Joey Mantia (VS) - 1.44,26
2. Denis Joeskov (Rus) - 1.44,38
3. Kjeld Nuis - 1.45,33
4. Thomas Krol - 1.45,54
5. Bart Swings (Bel) - 1.45,55
17. Jan Blokhuijsen - 1.47,95

500 meter vrouwen
1. Jing Yu (Chi) - 37,84
2. Heather Richardson-Bergsma (VS) - 37,87
3. Hong Zhang (Chi) - 37,90
4. Sang-Hwa Lee (Kor) - 37,985
5. Jorien ter Mors - 37,989
15. Margot Boer - 38,69
20. Floor van den Brandt - 38,97

500 meter mannen
1. Roeslan Moerasjov (Rus) - 34,67
2. Alex Boisvert-Lacroix (Can) - 34,76
3. Espen Aarnes Hvammen (Noo) - 34,86
4. Alexandre St-Jean (Can) - 34,87
5. Laurent Dubreuil (Can) - 34,90
7. Kai Verbij - 34,981
8. Jan Smeekens 34,984
10. Hein Otterspeer - 35,09

Massastart vrouwen
1. Misaki Oshigiri (Jap)
2. Carien Kleibeuker
3. Ivanie Blondin (Can)
4. Vanessa Bittner (Oos)
5. Francesca Bettrone (Ita)
8. Irene Schouten

Massastart mannen
1. Arjan Stroetinga
2. Fabio Francolini (Ita)
3. Seung-Hoon Lee (Kor)
4. Bart Swings (Bel)
5. Alexis Contin (Fra)
9. Jorrit Bergsma

Nederlandse deelnemers

Tussen haakjes staat het aantal wereldbekerpunten. Na de World Cup in Heerenveen kreeg de beste Nederlander in de wereldbekerstand op de 500, 1000, 1500 en 3000/5000 meter een ticket voor de WK afstanden in februari. (Vetgedrukt betekent zeker van WK-ticket)

Mannen
500 meter: Kai Verbij
(285 punten), Hein Otterspeer (180 punten), Jan Smeekens (154 punten), Jesper Hospes (12 punten), Michel Mulder (6 punten)
1000 meter: Kjeld Nuis (250 punten), Gerben Jorritsma (198 punten), Kai Verbij (155 punten), Thomas Krol (96 punten), Stefan Groothuis (8 punten)
1500 meter: Kjeld Nuis (310 punten), Thomas Krol (193 punten), Gerben Jorritsma (104 punten), Jan Blokhuijsen (37 punten), Patrick Roest (0 punten)
5000 meter: Jorrit Bergsma (260 punten), Sven Kramer (200 punten), Douwe de Vries (150 punten), Erik Jan Kooiman (120 punten), Arjan Stroetinga (100 punten)

Vrouwen
500 meter: Jorien ter Mors
(151 punten), Margot Boer (130 punten), Floor van den Brandt (107 punten), Janine Smit (87 punten), Marrit Leenstra (70 punten)
1000 meter: Marrit Leenstra (225 punten), Margot Boer (98 punten), Sanneke de Neeling (90 punten), Jorien ter Mors (60 punten), Linda de Vries (4 punten)
1500 meter: Marrit Leenstra (250 punten), Marije Joling (153 punten), Antoinette de Jong (126 punten), Sanneke de Neeling (86 punten), Diane Valkenburg (82 punten)
3000 meter: Marije Joling (170 punten), Irene Schouten (165 punten), Jorien Voorhuis (155 punten), Annouk van der Weijden (151 punten), Yvonne Nauta (106 punten)