Het schaatsseizoen begint op vrijdag 30 oktober met een KNSB Cup in Enschede. Deze selectiewedstrijd voor de eerste vier wereldbekers vervangt de NK afstanden als start van de winter. Hoe ziet de rest van de kalender eruit en wat is de samenstelling van de Nederlandse ploegen?

Lotto-Jumbo
Mannen: Sven Kramer, Wouter olde Heuvel, Hein Otterspeer, Douwe de Vries, Gerben Jorritsma, Kjeld Nuis, Jan Smeekens, Patrick Roest (nieuw).
Vrouwen:, Roxanne van Hemert, Sanneke de Neeling (nieuw).
Coaches: Jac Orie, Bjarne Rykkje, Sicco Janmaat.
Vertrokken: Stefan Groothuis, Annette Gerritsen, Laurine van Riessen, Diane Valkenburg.

Team beslist.nl
Mannen: Michel Mulder, Ronald Mulder, Stefan Groothuis (nieuw), Shani Davis (VS, nieuw), Daidai Ntab (nieuw), Jesper Hospes, Pim Schipper, Thomas Krol, Kai Verbij.
Coach: Gerard van Velde, Arjan Samplonius.
Vertrokken: Daniel Greig (Aus), Lennart Velema.

Team Clafis
Mannen: Ingmar Berga, Jorrit Bergsma, Alexis Contin (Fra), Evert Hoolwerf, Willem Hoolwerf, Erik Jan Kooiman, Niels Mesu, Simon Schouten (nieuw), Mats Stoltenborg, Arjan Stroetinga, Bob de Vries.
Vrouwen: Carlijn Achtereekte, Carien Kleibeuker, Irene Schouten (nieuw), Heather Richardson (VS).
Coach: Jillert Anema.
Vertrokken: Jorien ter Mors, Antoinette de Jong

Team Continu
Vrouwen: Margot Boer, Karolina Erbanova (Tsj), Letitia de Jong, Nao Kodaira (Jap), Yvonne Nauta, Thijsje Oenema, Janine Smit, Annouk van der Weijden (nieuw).
Coaches: Marianne Timmer, Gianni Romme, Floor van Leeuwen.
Vertrokken: Ireen Wüst, Jorien Voorhuis.

Team Corendon
Mannen: Bob de Jong (nieuw), Renz Rotteveel, Sjoerd de Vries.
Vrouwen: Lotte van Beek, Marije Joling, Marrit Leenstra.
Coaches: Peter Kolder, Stefano Donagrandi (Ita, nieuw).
Vertrokken: Jan van Veen (coach), Koen Verweij, Jan Blokhuijsen, Robert Bovenhuis, Maurice Vriend.

Team4Gold (nieuwe ploeg)
Mannen: Lucas van Alphen, Patrick Beckert (Dui), Haralds Silovs (Let), Koen Verweij, Jos de Vos.
Vrouwen: Ireen Wüst, Antoinette de Jong, Melissa Wijfje.
Coaches: Rutger Tijssen, Niels Ros, Johan Methorst, Gabriel Girard (Can).

Team Stressless
Mannen:
Jan Blokhuijsen (nieuw), Daniel Greig (Aus, nieuw), Joey Mantia (VS, nieuw), Bart Swings (Bel), Maarten Swings (Bel).
Vrouwen: Brittany Bowe (VS, nieuw), Manon Kamminga (nieuw).
Coaches: Desly Hill (Aus, nieuw), Jelle Spruyt (Bel, nieuw), Bart Veldkamp (manager)

AfterPay-Development Team
Vrouwen: Annette Gerritsen (nieuw), Jorien ter Mors (nieuw), Saori Toi (Jap, nieuw), Bente van den Berge, Floor van den Brandt, Anice Das, Mayon Kuipers, Rosa Pater, Bo van der Werff.
Coach: Dennis van der Gun.
Vertrokken: Emma van Rijn, Reina Anema.

Team Koopjesdrogisterij.nl (nieuwe ploeg)
Mannen: Shane Williamson (Jap), Magnus Myhren Kristensen (Noo), Fan Yang (Chi), Longjian Sun (Chi), Peter Groen.
Vrouwen: Diane Valkenburg, Jorien Voorhuis, Linda de Vries, Reina Anema, Lisa van der Geest, Xin Zhao (Chi), Nana Takagi (Jap), Francesca Lollobrigida (Ita).
Coaches: Martin ten Hove, Milan Kocken.

beslist.nl-Development Team
Mannen: Niek Deelstra (nieuw), Lennart Velema (nieuw), Ryohei Haga (Jap, nieuw), Kento Nakamura (Jap, nieuw), Oscar van Leen, Thijs Roozen, Joost Born, Paul-Yme Brunsmann, Martijn van Oosten, Aron Romeijn.
Coaches: Erwin ten Hove
Vertrokken: Daidai Ntab, Ruben Romeijn, Arvin Wijsman, Liewe Mulder.

Kalender

2015
30 oktober - 1 november: KNSB Cup (Enschede)
- De nieuwe start van het seizoen geldt als selectiewedstrijd voor de eerste vier World Cups
13 - 15 november: World Cup 1 (Calgary, Canada)
20 - 22 november: World Cup 2 (Salt Lake City, VS)
4 - 6 december: World Cup 3 (Inzell, Duitsland)
11 - 13 december: World Cup 4 (Heerenveen)
27 - 29 december: NK afstanden en NK massastart (Heerenveen)
- De NK afstanden gelden als selectiewedstrijd voor het EK allround en deels voor de WK afstanden

2016
9 - 10 januari: EK allround (Minsk, W-Ru)
22 - 24 januari: NK allround en NK sprint (Heerenveen)
- De top twee van het NK sprint plaatst zich voor het WK sprint.
29 januari - 31 januari: World Cup 5 (Stavanger, Noorwegen)
- De wereldbeker in Stavanger geldt deels als selectiewedstrijd voor het WK allround
11 - 14 februari: WK afstanden (Kolomna, Rusland)
27 - 28 februari: WK sprint (Seoul, Zuid-Korea)
5 - 6 maart: WK allround (Berlijn, Duitsland)
11 - 13 maart: World Cup finale (Heerenveen)