Schaatsen

Overzicht: Uitslagen en standen World Cup-finale

Het schaatsseizoen sluit dit weekeinde af met de World Cup-finale in het Duitse Erfurt. Wat zijn de uitslagen en de standen in de wereldbekerklassementen?

Zondag 22 maart:

3000 meter - vrouwen
1. Martina Sablikova (Tsj) - 4.04,06
2. Marije Joling (Ned) - 4.05,64
3. Diane Valkenburg (Ned) - 4.07,85
4. Claudia Pechstein (Dui) - 4.09,14
5. Carlijn Achtereekte (Ned) - 4.09,67
6. Carien Kleibeuker (Ned) - 4.10,32
9. Jorien Voorhuis (Ned) - 4.12,72

2e 500 meter - vrouwen
1. Heather Richardson (VS) - 37,77
2. Brittany Bowe (VS) - 37,97
3. Nao Kodaira (Jap) - 38,49
4. Jekaterina Aidova (Kaz) - 38,74
5. Karolina Erbanova (Tsj) - 38,78
6. Floor van den Brandt (Ned) - 38,83
8. Thijsje Oenema (Ned) - 38,94
13. Bo van der Werff (Ned) - 39,37
Margot Boer - DQ

2e 500 meter - mannen
1. Roeslan Moerasjov (Rus) - 34,97
2. Michel Mulder (Ned) - 35,10
2. Laurent Dubreuil (Can) - 35,10
4. Nico Ihle (Dui) - 35,15
5. Espen Aarnes Hvammen (Noo) - 35,20
7. Jan Smeekens (Ned) - 35,28
10. Gerben Jorritsma (Ned) - 35,48
12. Pim Schipper (Ned) - 35,68

1000 meter - vrouwen
1. Brittany Bowe (VS) - 1.14,61
2. Heather Richardson (VS) - 1.15,13
3. Marrit Leenstra (Ned) - 1.15,78
4. Jekaterina Aidova (Kaz) - 1.16,53
5. Karolina Erbanova (Tsj) - 1.16,74
6. Qishi Li (Chi) - 1.16,76
9. Margot Boer (Ned) - 1.17,87
14. Thijsje Oenema (Ned) - 1.19,67
15. Roxanne van Hemert (Ned) - 1.20,36

1500 meter - mannen
1. Denny Morrison (Can) - 1.46,15
2. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 1.46,51
3. Bart Swings (Bel) - 1.46,81
4. Konrad Niedzwiedzki (Pol) - 1.47,11
5. Thomas Krol (Ned) - 1.47,16
6. Kjeld Nuis (Ned) - 1.47,55
7. Wouter olde Heuvel (Ned) - 1.48,19

Massastart - vrouwen
1. Martina Sablikova (Tsj)
2. Nana Takagi (Jap)
3. Francesca Lollobrigida (Ita)
4. Heather Richardson (VS)
5. Bente Kraus (Dui)
10. Mariska Huisman (Ned)
16. Irene Schouten (Ned)

Massastart - mannen
1. Bart Swings (Bel)
2. Jorrit Bergsma (Ned)
3. Sverre Lunde Pedersen (Noo)
4. Marco Weber (Dui)
5. Andrea Giovannini (Ita)
10. Arjan Stroetinga (Ned)

Zaterdag 21 maart:

1e 500 meter - vrouwen
1. Heather Richardson (VS) - 37,80
2. Brittany Bowe (VS) - 37,93
3. Jekaterina Aidova (Kaz) - 38,15
4. Nao Kodaira (Jap) - 38,28
5. Thijsje Oenema (Ned) - 38,40
8. Margot Boer (Ned) - 38,69
12. Floor van den Brandt (Ned) - 39,07
14. Bo van der Werff (Ned) - 39,22

1e 500 meter - mannen
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 34,71
2. Michel Mulder (Ned) - 34,94
3. Gerben Jorritsma (Ned) - 35,25
4. Laurent Dubreuil (Can) - 35,26
5. Aleksei Jesin (Rus) - 35,30
6. Roeslan Moerasjov (Rus) - 35,30
9. Pim Schipper (Ned) - 35,44
15. Jan Smeekens (Ned) - 35,58

1500 meter - vrouwen
1. Brittany Bowe (VS) - 1.55,88
2. Heather Richardson (VS) - 1.55,99
3. Martina Sablikova (Tsj) - 1.56,74
4. Marrit Leenstra (Ned) - 1.57,45
5. Ida Njatun (Noo) - 1.57,46
6. Marije Joling (Ned) - 1.58,00
9. Linda de Vries (Ned) - 1.59,22
15. Carlijn Achtereekte (Ned) - 2.01,97

1000 meter - mannen
1. Denny Morrison (Can) - 1.09,07
2. Kjeld Nuis (Ned) - 1.09,42
3. Vincent De Haître (Can) - 1.09,47
4. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 1.09,52
5. Nico Ihle (Dui) - 1.09,55
7. Pim Schipper (Ned) - 1.09,73
8. Michel Mulder (Ned) - 1.10,14
10. Stefan Groothuis (Ned) - 1.10,62

5000 meter - mannen
1. Jorrit Bergsma (Ned) - 6.17,49
2. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 6.20,64
3. Patrick Beckert (Dui) - 6.21,80
4. Bart Swings (Bel) - 6.22,38
5. Wouter olde Heuvel (Ned) - 6.23,39
6. Bob de Jong (Ned) - 6.23,59
8. Douwe de Vries (Ned) - 6.24,32

Eindstanden wereldbekerklassementen

500 meter - vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap), 926 punten
2.  Sang-Hwa Lee (ZKo), 880 punten
3. Heather Richardson (VS), 710 punten

500 meter - mannen
1. Pavel Koelizjnikov (Rus), 930 punten
2. Laurent Dubreuill (Can), 771 punten
3. Roeslan Moerasjov, 565 punten

1000 meter - vrouwen
1. Brittany Bowe (VS), 510 punten
2. Marrit Leenstra (Ned), 507 punten
3. Qishi Li (Chi), 485 punten

1000 meter - mannen
1. Pavel Koelizjnikov (Rus), 600 punten
2. Kjeld Nuis (Ned), 571 punten
3. Nico Ihle (Dui), 402 punten

1500 meter - vrouwen
1. Marrit Leenstra (Ned), 410 punten
2. Heather Richardson (VS), 400 pnten
3. Brittany Bowe (VS), 370 punten

1500 meter – mannen
1. Denny Morrison (Can), 409 punten
2. Sverre Lunde Pedersen (Noo), 405 punten
3. Kjeld Nuis (Ned), 381 punten

3000/5000 meter - vrouwen
1. Martina Sablikova (Tsj), 580 punten
2. Claudia Pechstein (Dui), 360 punten
3. Ireen Wüst (Ned), 350 punten
4. Marije Joling (Ned), 350 punten

5000/10.000 meter - mannen
1. Jorrit Bergsma (Ned), 430 punten
2. Sverre Lunde Pedersen (Nor), 415 punten
3. Bob de Jong (Ned), 346 punten

Massastart - vrouwen
1. Ivanie Blondin (Can), 466 punten
2. Irene Schouten (Ned), 432 punten
3. Martina Sablikova (Tsj), 405 punten

Massastart - mannen
1. Seung-Hoon Lee (Kor), 450 punten
2. Bart Swings (Bel), 387 punten
3. Andrea Giovannini (Ita), 362 punten

Lees meer over:

Overzicht: Belangrijkste wielertransfers

Overzicht: Belangrijkste wielertransfers
Bekijk hier welke wielrenners in het seizoen 2018 voor een andere ploeg zullen rijden.

Transferoverzicht Eredivisie

Transferoverzicht Eredivisie
Tot en met 31 augustus konden spelers van club wisselen. Bekijk alle afgeronde deals in de Eredivisie.

NUwerk

Tip de redactie