Astana is komend weekeinde het decor van het WK sprint. Op zaterdag en zondag rijden de mannen en vrouwen een 500 en een 1000 meter.

Eindklassement vrouwen
1. Brittany Bowe (VS) - 149,600
2. Heather Richardson (VS) - 150.815
3. Karolina Erbanova (Tsj) - 152.625
4. Jekaterina Aydova (Kaz) - 153.025
5. Olga Fatkoelina (Rus) - 153.315
6. Qishi Li (Chi) - 153.330
7. Margot Boer (Ned) - 153.585
8. Vanessa Bittner (Oos) - 153.730
9. Thijsje Oenema (Ned) - 153.800
10. Judith Hesse (Dui) - 154.025
26. Laurine van Riessen (Ned) - DQ op eerste 1000m

Eindklassement mannen
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 138.325
2. Hein Otterspeer (Ned) - 139.335
3. Aleksei Jesin (Rus) - 139.855
4. Michel Mulder (Ned) - 139.865
5. Espen Aarnes Hvammen (Noo) - 140.250
6. Pim Schipper (Ned) - 140.460
7. Mika Poutala (Fin) - 140.545
8. Laurent Dubreuil (Can) - 140.590
9. Samuel Schwarz (Dui) - 140.860
10. Jonathan Garcia (VS) - 140.925

Zondag 1 maart:

Vrouwen, tweede 500 meter
1. Brittany Bowe (VS) - 37,71
2. Heather Richardson (VS) - 37,90
3. Karolina Erbanova (Tsj) - 38,06
4. Jekaterina Aydova (Kaz) - 38,19
5. Thijsje Oenema (Ned) - 38,27
6. Judith Hesse (Dui) - 38,36
7. Olga Fatkoelina (Rus) - 38,42
10. Margot Boer (Ned) - 38,64
14. Laurine van Riessen (Ned) - 38,98

Mannen, tweede 500 meter
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 34,68
2. Mika Poutala (Fin) - 35,03
2. Hein Otterspeer (Ned) - 35,03
4. Roeslan Moerasjev (Rus) - 35,06
5. Michel Mulder (Ned) - 35,11
6. Roman Krech (Kaz) - 35,13
6. Espen Aarnes Hvammen (Noo) - 35,13
14. Pim Schipper (Ned) - 35,40

Vrouwen, tweede 1000 meter
1. Brittany Bowe (VS) - 1.14,50
2. Heather Richardson (VS) - 1.15,06
3. Qishi Li (Chi) - 1.15,85
4. Jekaterina Aydova (Kaz) - 1.16,01
5. Karolina Erbanova (Tsj) - 1.16,14
6. Vanessa Bittner (Oos) - 1.16,40
7. Margot Boer (Ned) - 1.16,80
8. Olga Fatkoelina (Rus) - 1.16,88
9. Thijsje Oenema (Ned) - 1.17,30

Mannen, tweede 1000 meter
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 1.09,06
2. Aleksei Jesin (Rus) - 1.09,41
3. Havard Lorentzen (Noo) - 1.09,43
4. Hein Otterspeer (Ned) - 1.09,52
5. Pim Schipper (Ned) - 1.09,73
6. Denis Kuzin (Kaz) - 1.09,75
6. Espen Aarnes Hvammen (Noo) - 1.09,75
8. Michel Mulder (Ned) - 1.09,91

Zaterdag 28 februari:

Vrouwen, eerste 500 meter
1. Brittany Bowe (VS) - 37,59
2. Heather Richardson (VS) - 37,87
3. Karolina Erbanova (Tsj) - 38,04
4. Olga Fatkoelina (Rus) - 38,16
5. Judith Hesse (Dui) - 38,24
6. Thijsje Oenema (Ned) - 38,30
9. Margot Boer (Ned) - 38,38
15. Laurine van Riessen (Ned) - 39,18

Mannen, eerste 500 meter
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 34,56
2. Michel Mulder (Ned) - 34,84
3. Laurent Dubreuil (Can) - 34,89
4. Roman Krech (Kaz) - 34,92
5. Roeslan Moerasjev (Rus) - 34.95
6. Aleksei Jesin (Rus) - 35,04
10. Hein Otterspeer (Ned) - 35,08
14. Pim Schipper (Ned) - 35,36

Vrouwen, eerste 1000 meter
1. Brittany Bowe (VS) - 1.14,10
2. Heather Richardson (VS) - 1.15,03
3. Margot Boer (Ned) - 1.16,33
4. Jekaterina Aydova (Kaz) - 1.16,40
5. Olga Fatkoelina (Rus) - 1.16,59
6. Qishi Li (Chi) - 1.16,79
7. Karolina Erbanova (Tsj) - 1.16,91
8. Thijsje Oenema (Ned) - 1.17,16
26. Laurine van Riessen (Ned) - DQ

Mannen, eerste 1000 meter
1. Hein Otterspeer (Ned) - 1.08,93
2. Nico Ihle (Dui) - 1.09,10
3. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 1.09,11
4. Shani Davis (VS) - 1.09,12
5. Aleksei Jesin (Rus) - 1.09,46
6. Samuel Schwarz (Dui) - 1.09,67
6. Pim Schipper (Ned) - 1.09,67
10. Michel Mulder (Ned) - 1.10,02

Programma

Zondag 1 maart:

14.18 uur: Mannen 500 meter
15.05 uur: Vrouwen, 1000 meter
16.10 uur: Mannen, 1000 meter

Nederlandse deelnemers:

Vrouwen: Thijsje Oenema, Laurine van Riessen en Margot Boer
Mannen: Hein Otterspeer, Michel Mulder en Pim Schipper

Laatste tien winnaars:

Mannen

2014: Michel Mulder (Ned)
2013: Michel Mulder (Ned)
2012: Stefan Groothuis (Ned)
2011: Kyou-hyuk Lee (ZKo)
2010: Kyou-hyuk Lee (ZKo))
2009: Shani Davis (VS)
2008: Kyou-hyuk Lee (ZKo)
2007: Kyou-hyuk Lee (ZKo)
2006: Joey Cheek (VS)
2005: Erben Wennemars (Ned)

Vrouwen:

2014: Yu Jing (Chi)
2013: Heather Richardson (VS)
2012: Yu Jing (Chi)
2011: Christine Nesbitt (Can)
2010: Sang-hwa Lee (ZKo)
2009: Wang Beixing (Chi)
2008: Jenny Wolf (Dui)
2007: Anni Friesinger (Dui)
2006: Svetlana Zjoerova (Rus)
2005: Jennifer Rodriguez (VS)