Het Japanse Obihiro is tussen vrijdag en zondag het decor van de eerste wereldbekerwedstrijden van dit seizoen. Een overzicht van de uitslagen.

Mannen, 2e 500 meter:
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 34,97
2. Jan Smeekens (Ned) - 35,09
3. Ryohei Haga (Jap) - 35,17
4. Ruslan Moerasjov (Rus) - 35,23
5. Tae-bum Mo (ZKo) - 35,26
14. Gerben Jorritsma (Ned) - 35,61
17. Hein Otterspeer (Ned) - 35,75
18. Pim Schipper (Ned) - 35,79

Vrouwen, 2e 500 meter:
1. Sang-hwa Lee (ZKo) - 37,92
2. Nao Kodaira (Jap) - 38,06
3. Vanessa Bittner (Oos) - 38,33
4. Margot Boer (Ned) - 38,44
5. Maki Tsuji (Jap) - 38,44
7. Thijsje Oenema (Ned) - 38,62
8. Floor van den Brandt (Ned) - 38,82
9. Bo van der Werff (Ned) - 38,84
14. Anice Das (Ned) - 39,05

Mannen, 1500 meter:
1. Kjeld Nuis (Ned) - 1.45,97
2. Wouter olde Heuvel (Ned) - 1.46,52
3. Koen Verweij (Ned) - 1.46,90
4. Denny Morrison (Can) - 1.47,05
5. Shani Davis (VS) - 1.47,34
8. Sven Kramer (Ned) - 1.47,68
9. Thomas Krol (Ned) - 1.47,80

Vrouwen, 1500 meter:
1. Ireen Wüst (Ned) - 1.56,93
2. Marrit Leenstra (Ned) - 1.57,76
3. Joelija Skokova (Rus) - 1.58,10
4. Ida Njatun (Noo) - 1.59,06
5. Marije Joling (Ned) - 1.59,09
6. Linda de Vries (Ned) - 1.59,32

Mannen, 1000 meter:
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 1.09,23
2. Kjeld Nuis (Ned) - 1.09,27
3. Samuel Schwarz (Dui) - 1.09,77
4. Shani Davis (VS) - 1.09,90
4. Vincent de Haitre (Can) - 1.09,90
6. Koen Verweij (Ned) - 1.09,98
8. Hein Otterspeer (Ned) - 1.10,14
9. Stefan Groothuis (Ned) - 1.10,28
12. Kai Verbij (Ned) - 1.10,40

Vrouwen, 1000 meter:
1. Marrit Leenstra (Ned) - 1.16,23
2. Ireen Wüst (Ned) - 1.16,34
3. Qishi Li (Chi) - 1.16,54
4. Hong Zhang (Chi) - 1.16,78
5. Sang-Hwa Lee (ZKo) - 1.17,03
12. Sanneke de Neeling (Ned) - 1.17,73
14. Roxanne van Hemert (Ned) - 1.17,89
19. Laurine van Riessen (Ned) - 1.18,66

Mannen, ploegenachtervolging:
1. Nederland (Kramer, Olde Heuvel, De Vries) - 3.43, 71
2. Zuid-Korea (Lee, Kim, Ko) - 3.47,17
3. Rusland (Roemjantsev, Semerikov, Sinitsyun) - 3.48,22
4. Polen (Brodka, Szymanski, Niedzwiedzki) - 3.48,67
5. Japan (Nakamura, Ogawa, Oda) - 3.51,53

Vrouwen, ploegenachtervolging:
1. Nederland (Wüst, Leenstra, Joling) - 3.02,57
2. Japan (Kikuchi, Tabata, Takagi) - 3.04,78
3. Duitsland (Pechstein, Kraus, Hirschbichler) - 3.06,51
4. Canada (Blondin, Christ, Spence) - 3.06,66
5. Polen (Zlotkowska, Wozniak, Goss) - 3.07,37

Mannen, 5000 meter:
1. Sven Kramer (Ned) - 6.20,90
2. Aleksandr Roemjantsev (Rus) - 6.23,56
3. Wouter Olde Heuvel (Ned) - 6.24,04
4. Bob de Jong (Ned) - 6.25,95
5. Patrick Beckert (Dui) - 6.27,64
6. Koen Verweij (Ned) - 6.28,62
7. Douwe de Vries (Ned) - 6.28,78

Vrouwen, 1e 500 meter:
1. Sang-hwa Lee (ZKo) - 38,07
2. Nao Kodaira (Jap) - 38,18
3. Olga Fatkoelina (Rus) - 38,50
4. Judith Hesse (Dui) - 38,73
5. Margot Boer (Ned) - 38,73
6. Floor van den Brandt (Ned) - 38,78
9. Thijsje Oenema (Ned) - 38,90
12. Bo van der Werff (Ned) - 39,03
15. Anice Das (Ned) - 39,16

Mannen, 1e 500 meter:
1. Jan Smeekens (Ned) - 35,06
2. Pavel Koelizjnikov (Rus) - 35,16
3. Ruslan Moerasjov (Rus) - 35,24
4. Hein Otterspeer (Ned) - 35,24
5. Nico Ilhe (Dui) - 35,31
13. Gerben Jorritsma (Ned) - 35,71
18. Pim Schipper (Ned) - 35,90

Vrouwen, 3000 meter
1. Ireen Wüst (Ned) - 4.04,91
2. Martina Sablikova (Tsj) - 4.06,11
3. Jorien Voorhuis (Ned) - 4.07,04
4. Diane Valkenburg (Ned) - 4.07,57
5. Marije Joling (Ned) - 4.08,22
6. Linda de Vries (Ned) - 4.09,27
7. Claudia Pechstein (Dui) - 4.11,57