Op 31 oktober begint het post-olympische schaatsseizoen met de NK afstanden in Thialf. Wat is de samenstelling van de Nederlandse ploegen en hoe ziet de kalender eruit?

TEAMLottoNL (was BrandLoyalty)
Mannen:
Sven Kramer (nieuw), Wouter olde Heuvel (nieuw), Hein Otterspeer (nieuw), Douwe de Vries (nieuw), Stefan Groothuis, Gerben Jorritsma, Kjeld Nuis, Jan Smeekens.
Vrouwen: Annette Gerritsen, Roxanne van Hemert, Laurine van Riessen, Diane Valkenburg.
Coaches: Jac Orie, Bjarne Rykkje, Sicco Janmaat.

beslist.nl
Daniel Greig (Aus, nieuw), Ronald Mulder (nieuw), Pim Schipper (nieuw), Lennart Velema (nieuw), Kai Verbij (nieuw), Jesper Hospes, Thomas Krol, Michel Mulder.
Coach: Gerard van Velde.

Team Clafis
Mannen:
Ingmar Berga, Jorrit Bergsma, Alexis Contin (Fra), Willem Hoolwerf, Arjan Stroetinga, Bob de Vries.
Vrouwen: Carlijn Achtereekte, Antoinette de Jong, Carien Kleibeuker, Jorien ter Mors, Heather Richardson (VS).
Coach: Jillert Anema.

Team Continu (was Team Liga)
Vrouwen:
Karolina Erbanova (Tsj, nieuw), Letitia de Jong (nieuw), Nao Kodaira (Jap, nieuw), Ireen Wüst (nieuw), Margot Boer, Yvonne Nauta, Thijsje Oenema, Janine Smit, Jorien Voorhuis.
Coaches: Marianne Timmer, Gianni Romme, Floor van Leeuwen.

Team Corendon
Mannen:
Koen Verweij (nieuw), Sjoerd de Vries (nieuw), Jan Blokhuijsen, Robert Bovenhuis, Renz Rotteveel, Maurice Vriend.
Vrouwen: Lotte van Beek, Marije Joling, Marrit Leenstra.
Coaches: Jan van Veen, Peter Kolder, Jurre Trouw.

Team New Balance (was Project 2018)
Mannen:
Bob de Jong (nieuw), Shane Williamson (Jap, nieuw), Lucas van Alphen, Jos de Vos.
Vrouwen: Linda de Vries (nieuw), Nana Takagi (Jap, nieuw), Saori Toi (Jap, nieuw), Irene Schouten, Annouk van der Weijden.
Coaches: Johan de Wit, Arjan Samplonius, Toshiaki Imamura (Jap).

beslist.nl-Development Team
Mannen:
 Oscar van Leen (nieuw), Thijs Roozen (nieuw), Arvin Wijsman (nieuw), Joost Born, Paul-Yme Brunsmann, Liewe Mulder, Dai Dai Ntab, Martijn van Oosten, Aron Romeijn, Ruben Romeijn.
Coaches: Erwin ten Hove en Milan Kocken.

AfterPay-Development Team
Vrouwen: Anice Das (nieuw), Bente van den Berge (nieuw), Mayon Kuipers (nieuw), Floor van den Brandt, Rosa Pater, Emma van Rijn, Bo van der Werff.
Coach: Dennis van der Gun.

Jong Oranje
Mannen: Jan Hamers (nieuw), Tom Kant (nieuw), Wesly Dijs, Patrick Roest.
Vrouwen: Loes Adegeest (nieuw), Willemijn Cnossen (nieuw), Femke Markus (nieuw), Sanneke de Neeling, Melissa Wijfje.
Coach: Jeroen van der Lee.

Kalender

2014
31 oktober - 2 november
: NK afstanden (Heerenveen)
14 - 16 november: World Cup I (Obihiro, Japan)
21 - 23 november: World Cup II (Seoul, Zuid-Korea)
5 - 7 december: World Cup III (Berlijn, Duitsland)
12 - 14 december: World Cup IV (Heerenveen)
27 - 28 december: NK allround (Heerenveen)

2015
10 - 11 januari
: EK allround (Tsjeljabinsk, Rusland)
17 - 18 januari: NK sprint en NK massastart (Groningen)
31 januari - 1 februari: World Cup V (Hamar, Noorwegen)
7 - 8 februari: World Cup VI (Heerenveen)
12 - 15 februari: WK afstanden (Heerenveen)
28 februari - 1 maart: WK sprint (Astana, Kazachstan)
7 - 8 maart: WK allround (Calgary, Canada)
21 - 22 maart: World Cup finale (Erfurt, Duitsland)