Ga naar de inhoud Logo NU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Dagelijks leven
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Spellen
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Donderdag 28 september 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
Weer, enkele opklaringen 16° TV GidsLive voetbalwedstrijden 0 liveVerkeersinformatie 338 kmBeursinformatie 721.74
Games van de maand: Gran Turismo 7, Ghostwire: Tokyo, Final Fantasy en Kirby

Games van de maand: Gran Turismo 7, Ghostwire: Tokyo, Final Fantasy en Kirby

Door Bastiaan Vroegop

31 mrt 2022 om 16:30
Reacties op dit nieuwsbericht29 reacties
Delen via WhatsAppDelen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailDelen via E-mailE-mail
Iedere maand bespreekt NU.nl de grootste games die zijn verschenen. Met deze maand Gran Turismo 7, Tunic, Ghostwire: Tokyo, Final Fantasy Origin en Kirby en de Vergeten Wereld.

Gran Turismo 7

  • Platformen: PlayStation 4, PlayStation 5
  • Score: 4 van de 5 sterren

Je hebt racegames. Én je hebt autogames: spellen die blaken van de liefde voor de wagen. Gran Turismo is al sinds 1998 hét voorbeeld van het eerste, en deel 7 is daarin niet anders. Je racet niet alleen in de meer dan 425 gedetailleerd vormgegeven auto's, maar tweakt, verft en fotografeert je verzameling zoveel je maar wil.

Je begint met niets, los van een kleine Toyota of Honda. Al racend verzamel je geld voor nieuwe auto's en toevoegingen. Om nog hogerop te klimmen, verzamel je auto's voor een eigenzinnige caféhouder, die je uitgebreid bijpraat over de geschiedenis van elk type auto.

Het kost wat moeite om door de onhandige menu's heen te komen, maar sta je eenmaal op een van de vele wereldwijde racebanen, dan ontpopt Gran Turismo 7 zich tot een fijn racespel. Met het degelijke lesprogramma bij de hand voel je je zo een echte coureur.

Trailer: Gran Turismo 7

Beeld uit video: Trailer: Gran Turismo 73:16
Afspelen knop

Trailer: Gran Turismo 7

Tunic

  • Platformen: Xbox One, Xbox Series, pc
  • Score: 4,5 van de 5 sterren

Het koddig ogende Tunic is duidelijk geïnspireerd door oudere Zelda-games. Ook hier bekijk je de spelwereld van bovenaf terwijl je een mysterieuze wereld verkent, bazen verslaat, puzzels oplost en langzamerhand steeds meer upgrades vindt.

Teksten in Tunic zijn in een vreemd brabbeltaaltje met een eigen alfabet, waardoor je lang niet alle menu's en bordjes langs de weg begrijpt. Naarmate je speelt vind je ook pagina's van een ouderwetse gamehandleiding, die grotendeels in deze taal zijn geschreven. Hier en daar tref je hooguit een paar Engelse woorden aan, die helpen een idee te krijgen van wat je moet doen. Tunic grijpt daarmee naar je jeugd - een tijd waarin je spellen speelde zonder de gebruikte taal te begrijpen en je de simpelste dingen bij elkaar moest puzzelen.

Trailer: Tunic

Beeld uit video: Trailer: Tunic1:07
Afspelen knop

Trailer: Tunic

Ghostwire: Tokyo

  • Platformen: PlayStation 5, pc
  • Score: 3,5 van de 5 sterren

In Ghostwire Tokyo, de nieuwste game van Resident Evil-maker Shinji Mikami, speel je een man bezeten door een geest, terwijl je samen een met geesten gevuld Tokio verkent.

Het is een prachtige game, zowel door de visuele effecten als de artistieke keuzes. Regenwater reflecteert de verlichting van verlaten straten, waar nog de kleren van verdwenen inwoners liggen. Het gehele spel is doordrenkt van Japanse mythologie, terwijl de schoolmeisjes en kantoorwerkers waar je tegen vecht verwijzen naar het moderne leven in de grote stad.

Tegelijkertijd voelt Ghostwire: Tokyo soms een beetje als werk aan. Er is veel te doen, maar veel zijopdrachten vallen snel in herhaling. Vechten doe je door met handgebaren allerlei spreuken af te vuren. Ook dat ziet er fenomenaal uit, al is het niet heel erg diepgaand in zijn uitwerking. Dat alles maakt het vooral een heel mooie game, en niet veel meer dan dat.

Trailer: Ghostwire Tokyo

Beeld uit video: Trailer: Ghostwire Tokyo1:52
Afspelen knop

Trailer: Ghostwire Tokyo

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

  • Platformen: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series, pc
  • Score: 3,5 van de 5 sterren

In Final Fantasy Origin speel je Jack, een man die zegt alleen maar 'Chaos' te willen vermoorden. Het is een wat onnavolgbaar verhaal met dialogen die werkelijk nergens op slaan. Gelukkig is de game buiten die verhaalmomenten wel erg leuk om te spelen.

Final Fantasy Origin is een homage aan oude Final Fantasy-spellen, waarin je van gebied naar gebied uit de oude titels reist om daar honderden vijanden te verslaan. Het vechtsysteem is ijzersterk: je slaat en rolt alsof je een actiegame speelt, wat vooral tot zijn recht komt bij de lastige baasgevechten. Ook leuk is dat je gaandeweg steeds meer nieuwe klassen vrijspeelt die je speelstijl veranderen.

Trailer: Final Fantasy Origin

Beeld uit video: Trailer: Final Fantasy Origin4:55
Afspelen knop

Trailer: Final Fantasy Origin

Kirby en de Vergeten Wereld

  • Platform: Nintendo Switch
  • Score: 4 van de 5 sterren

De nieuwste Kirby is een onvervalste Nintendo-game. Zijn kleurrijke wereld en vrolijke muziek voelen aan als iets dat je normaal gesproken in een nieuwe Mario-game zou zien, maar ditmaal met een transformerende roze bol in de hoofdrol.

Je kan net als in oude games tegenstanders opslokken om hun krachten over te nemen, maar daarnaast nu ook grote objecten inhaleren. Eet een auto op en je kunt rondrijden of slik een rioolbuis door en je rolt over de grond. Met een drankautomaat in je buik kun je blikjes op je vijanden afvuren.

Het ziet er komisch uit, maar zorgt tegelijkertijd voor uitermate creatieve levels. Grote delen van de game zijn speciaal gemaakt om te verkennen met die nieuwe power-ups, en door ze slim te gebruiken kun je ook allerlei geheimen vinden. Heel moeilijk wordt Kirby nooit, maar dat staat het plezier van de game eigenlijk zelden in de weg. De Vergeten Wereld is vooral heel erg leuk.

Trailer: Kirby en de Vergeten Wereld

Beeld uit video: Trailer: Kirby en de Vergeten Wereld3:04
Afspelen knop

Trailer: Kirby en de Vergeten Wereld

Beeld: Nintendo
Reacties op dit nieuwsbericht29 reacties
Delen via WhatsAppDelen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailDelen via E-mailE-mail

Lees meer over:

GamesReviewsTechGames van de maand


Aanbevolen artikelen


NUjij-reacties

Reacties op dit nieuwsbericht29 reacties

Net binnen

  • 07:48
    Inter Miami verliest zonder Messi en Alba in finale Amerikaans bekertoernooi
  • 07:33
    Stelling'Ik kan de muziek van Marco Borsato los zien van de verdenkingen'
  • 07:25
    Acteursbond SAG-AFTRA maandag om tafel met studiobazen
  • 07:21
    ExplainerWaarom deze Britse kruisraket zo effectief is in Oekraïne

Meer Economie

  • Mark Zuckerberg
    Facebook-baas Mark Zuckerberg laat AI-chatbots voor WhatsApp zien
  • Vacansoleil belt vakantiegangers op de camping over uitstel van betaling
    Vacansoleil belt vakantiegangers op de camping over uitstel van betaling
  • Gemeenten moeten nog lang wachten op geld van Chemours-fabriek
    Gemeenten moeten nog lang wachten op geld van Chemours-fabriek
  • Jongeren onder de zestien jaar mogen voortaan geen flitsbezorger worden
    Jongeren onder de zestien jaar mogen voortaan geen flitsbezorger worden
  • jan linders roermond
    Jumbo mag vier Limburgse supermarkten overnemen
Meer Economie

Meest gelezen

  • 1
    Marco Borsato wordt vervolgd voor zedendelict met minderjarige
  • 2
    Feyenoord scoort nog één keer in restant tegen Ajax en boekt historische zege
  • 3
    Crisis bij Ajax eist volgend slachtoffer: rvc-voorzitter Eringa treedt terug
  • 4
    Ajax-coach Steijn blijft strijdbaar, maar spelers zijn verdeeld: 'Een moeilijke vraag'
  • 5
    Vacansoleil belt vakantiegangers op de camping over uitstel van betaling


Nieuwsvideo's

  • Huis van Shrek binnenkort te boeken In Schotse Hooglanden
    Huis van Shrek binnenkort te boeken In Schotse Hooglanden
  • Amerikaanse astronaut keert na 371 dagen in ruimte terug
    Amerikaanse astronaut keert na 371 dagen in ruimte terug
  • Weinig vrienden? 'Dat ligt niet aan jou, jij bent niet sociaal onhandig'
    Weinig vrienden? 'Dat ligt niet aan jou, jij bent niet sociaal onhandig'
  • Mexicaans gezin houdt hoofd koel terwijl beer picknick verstoort
    Mexicaans gezin houdt hoofd koel terwijl beer picknick verstoort

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Dagelijks leven
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Contact met de redactie
    • Colofon
    • Nieuwsbrieven
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Klachten / Feedback
    • Toegankelijkheid
    • Adverteren
    • Apps
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Contact met de redactie
  • Colofon
  • Nieuwsbrieven
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Klachten / Feedback
  • Toegankelijkheid
  • Adverteren
  • Apps
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden