Ga naar de inhoud Logo NU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Dagelijks leven
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Spellen
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Zondag 24 september 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
Weer, helder 20° TV GidsLive voetbalwedstrijden 9 liveVerkeersinformatie 61 kmBeursinformatie 730.09
Air France-KLM,

KLM nationaliseren? Alleen met harde voorwaarden

Door Edo van der Goot

07 apr 2020 om 06:01 Update: 3 jaar geleden
Reacties op dit nieuwsbericht551 reacties
Delen via WhatsAppDelen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailDelen via E-mailE-mail
In deze ongekende gezondheidscrisis, veroorzaakt door het coronavirus, wordt de luchtvaartsector hard geraakt. KLM schrapt tot 90 procent van de vluchten en klopte bij de overheid aan voor noodhulp. Maar wat als de situatie verder verslechtert en nationalisatie van de luchtvaartmaatschappij onvermijdelijk is?

Veel partijen zijn het er in algemene zin over eens dat KLM essentieel is voor Schiphol als luchtverkeersknooppunt en daarmee een onmisbare rol speelt voor het vestigingsklimaat en de groei van de Nederlandse economie.

Bij KLM alleen al werken ongeveer 33.000 mensen, op Schiphol bijna 70.000.

KLM heeft noodgedwongen maatregelen aangekondigd. Voor iedereen is werktijdverkorting aangevraagd en tijdelijke contracten worden niet verlengd.

Dat laatste zorgde al direct voor irritaties bij enkele Tweede Kamerleden. Voor eventuele verdere steun eisen zij dan ook harde voorwaarden, mocht het zo ver komen.

NU.nl maakte een rondgang langs de politieke partijen om de stemming te peilen.

PvdA: 'Tenenkrommend dat KLM de flexcontracten eruit gooit'

"Ik vind het tenenkrommend dat KLM de flexcontracten eruit gooit. Als ze meer overheidssteun nodig hebben, dan is het in dienst houden van alle werknemers een harde voorwaarde", zegt PvdA-Kamerlid Henk Nijboer.

Deze werknemers zonder vast contract hebben volgens Nijboer ook vaak de slechtst betaalde banen. "Als je wordt gered door de samenleving, dan moet je ook iets voor die samenleving terugdoen", aldus de PvdA'er. Aandeelhouders hoeven van de sociaaldemocraat juist niet te worden ontzien.

Een ruime Kamermeerderheid steunde Nijboers motie om overheidssteun in algemene zin te koppelen aan voorwaarden voor behoud van werk, bonussen, topbeloningen en verduurzaming.

Ook andere oppositiepartijen denken er zo over. "Nationaliseren is rechtvaardig, want dan kun je harde voorwaarden stellen dat niemand wordt ontslagen", zegt SP-Kamerlid Mahir Alkaya. Suzanne Kroger van GroenLinks: "Als er nog meer overheidssteun nodig is, dan wil ik ook zeggenschap." Zij wil KLM in dat geval op het "verduurzamingspad" zetten.

PVV'er Dion Graus zegt al jaren dat KLM genationaliseerd moet worden. "Nu zijn we eigenlijk te laat, we lopen achter de feiten aan." De enige vraag die voor Graus nu op tafel ligt, is hoe dat gefinancierd moet worden.

D66: 'Overheid is er niet om een luchtvaartbedrijf te runnen'

Ook voor coalitiepartij D66 is staatssteun niet onvoorwaardelijk. "Duurzaamheid, geen bonussen of hoge topbeloning en de functie die KLM heeft voor de lange termijn zijn dan belangrijk", zegt Kamerlid Jan Paternotte.

Voor de lange termijn moet KLM dan vooral inzetten op een groot, internationaal netwerk. "Schiphol als belangrijke hubfunctie draagt bij aan ons investeringsklimaat en daarmee aan onze economie. Een strandvlucht naar Ibiza niet."

Paternotte sluit zich aan bij de kritiek vanuit de oppositie om flexwerkers aan de kant te zetten. "Het is geen porem dat je steun krijgt van de staat en tegelijkertijd mensen ontslaat."

Als er voor vergaande staatssteun wordt gekozen, dan moet dat wat Paternotte betreft op een manier waarbij de politiek zo veel mogelijk op afstand staat. "De overheid is er niet om een luchtvaartbedrijf te runnen."

Andere coalitiepartijen VVD en CDA wilden niet reageren, de ChristenUnie was niet bereikbaar.

SP: 'Kamer heeft budgetrecht niet kunnen uitoefenen'

Ruim een jaar geleden kocht het kabinet een belang in Air France-KLM, om zo de machts- en informatiepositie ten opzichte van de Fransen te verstevigen. Minister Wopke Hoekstra van Financiën kreeg achteraf kritiek op de manier hoe hij de Tweede Kamer hierbij had betrokken.

"Dat is niet goed gegaan", concludeert SP'er Alkaya. "Het parlement heeft zijn budgetrecht niet goed kunnen uitoefenen."

Om dit keer vooraf zo goed mogelijk geïnformeerd te worden als het kabinet een bedrijf nationaliseert of een staatsdeelneming uitbreidt, is vorige week een brief naar Hoekstra gestuurd met de dringende oproep de Kamer "tijdig en adequaat" te informeren.

Beeld: Pro Shots / Zuma Press
Reacties op dit nieuwsbericht551 reacties
Delen via WhatsAppDelen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailDelen via E-mailE-mail

Lees meer over:

Air France-KLMKLMCoronavirus

NUjij: Uitgelichte reacties

MvdK01
07 apr 2020 om 16:34
Ik ben het oneens met deze stelling. de KLM heeft wel middelen nodig, maar door nationalisering zal de commercialiteit verdwijnen en krijgt de politiek teveel macht. Denk alleen al aan de 'uitroepen' van de PvdA dat het tenenkrommend is om de flexwerkers te ontslaan. Dat hele flexwerk gebeuren is juist door de politiek ingevoerd en echt een gedrocht van een regeling. De politiek krijgt hiervoor boontje om haar loontje. Daarnaast zal de KLM voor langere termijn minder omzet maken. Blijft de overheid continu verlies financieren of gaan ze dan als leek op de stoel van de ondernemer zitten. Dat de KLM nu besluit om op kosten te besparen is niet meer dan logisch en omdat de vaste contracten (daar heb je de politiek weer) min of meer op slot zitten door de vakbonden en de wetgeving heeft de KLM geen andere keuze. Ze zullen ook moeten gaan bezuinigen in het aantal toestellen. Dus Groen Links, milieu bewuster vliegen gebeurt nu automatisch, geen overheid voor nodig.
Respect: 👍 0Reacties: 💬 0
Reageer
Dubster
07 apr 2020 om 08:04
Nationaliseren vanwege overduidelijk economisch belang zou een laatste redmiddel kunnen zijn. Ik zou echter dan ook graag zien dat de CAO’s van de vliegers en het cabine personeel marktconform worden. Zolang de KLM piloten en ook cabine personeel heel erg veel meer betaald, en kan betalen vanwege hun bevoorrechte positie, hoeft er van mij geen cent van mijn belastinggeld naartoe. Schiphol heeft samen met KLM de deur jarenlang dicht gehouden voor concurrenten waardoor KLM prima cijfers kon neerzetten. Dat dit geresulteerd heeft in training captains bij KLM die ruim €25000 bruto per maand verdienen, is echter in mijn optiek niet te verantwoorden. Ja het is op z’n tijd een lastige functie die niet iedereen kan, maar marktconform is het absoluut niet meer. Mocht de staat zich verder met KLM bemoeien dan zou ik graag de salarissen gepubliceerd zien in combinatie met hoe zich dit verhoudt tot andere luchtvaartmaatschappij in Europa, er valt hier miljoenen per maand te halen.....
Respect: 👍 22Reacties: 💬 11
Reageer
Bekijk meer reactiesBekijk alle reacties


Aanbevolen artikelen


NUjij-reacties

Reacties op dit nieuwsbericht551 reacties

Net binnen

  • 17:12
    VideoBoze Ajax-supporters dringen Johan Cruijff ArenA binnen
  • 17:00
    Capsule met ruimtegruis na reis van 2,3 miljard kilometer weer terug op aarde
  • 16:57
    Onrust rond ArenA na gestaakte Klassieker, supporters dringen stadion binnen
  • 16:54
    Ouwehand treedt tijdelijk terug als lijsttrekker PvdD in afwachting van onderzoek

Meer Economie

  • Tsjechische miljardair verkoopt miljoenenbelang in nieuwsmediagroep Le Monde
    Tsjechische miljardair verkoopt miljoenenbelang in nieuwsmediagroep Le Monde
  • We willen af van fossiele subsidies, maar hoe snel kan dat?
    We willen af van fossiele subsidies, maar hoe snel kan dat?
  • Vakantiewerk bijbaan horeca terras
    NU+Minimumloon gaat iets omhoog, kan het verder richting 16 euro?
  • Duitse woningbouwsector wil 50 miljard om uit de problemen te komen
    Duitse woningbouwsector wil 50 miljard om uit de problemen te komen
  • Nederland is de koning van de benzineprijzen
    NU+Nederland is de koning van de benzineprijzen
Meer Economie

Meest gelezen

  • 1
    Superieure Verstappen wint in Japan en bezorgt Red Bull constructeurstitel
  • 2
    OverzichtGeneraals Rusland mogelijk zwaargewond | Doorbraak lijkt geforceerd
  • 3
    Schaatsster Jutta Leerdam maakt bij Milan Fashion Week debuut op catwalk
  • 4
    Einde A12-demonstraties nog niet in zicht: 'Doel is niet om aardig te zijn'
  • 5
    Capsule met ruimtegruis landt weer op aarde na reis van 2,3 miljard kilometer


Nieuwsvideo's

  • Robotonderzeeër filmt zeldzame Dombo-octopus
    Robotonderzeeër filmt zeldzame Dombo-octopus
  • Samenvatting: Verstappen wint GP van Japan en sleept constructeurstitel binnen
    Samenvatting: Verstappen wint GP van Japan en sleept constructeurstitel binnen
  • Schaam jij je vaak? Dit zijn drie technieken om daarmee om te gaan
    Schaam jij je vaak? Dit zijn drie technieken om daarmee om te gaan
  • Hoe de NASA met jouw hulp ufo's wil zoeken
    Hoe de NASA met jouw hulp ufo's wil zoeken

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Dagelijks leven
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Contact met de redactie
    • Colofon
    • Nieuwsbrieven
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Klachten / Feedback
    • Toegankelijkheid
    • Adverteren
    • Apps
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Contact met de redactie
  • Colofon
  • Nieuwsbrieven
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Klachten / Feedback
  • Toegankelijkheid
  • Adverteren
  • Apps
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden