
Samenwerking om Europese bendes te stoppen
Het doel daarvan is om rondtrekkende bendes uit Centraal- en Oost-Europa eerder te kunnen opsporen en tegenhouden dan nu het geval is.
Dat schrijft minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie donderdag in een brief aan de Tweede Kamer.
Een van de zaken die moeten veranderen is het beter uitwisselen van gegevens. Het is de bedoeling dat de politie zo scherper zicht krijgt op dadergroepen, hun verblijfplaatsen en de routes die ze vaak gebruiken. Ook komen er meer controles.
'Carjackings'
Opstelten heeft met België en Duitsland afgesproken dat er een gezamenlijke werkgroep komt die zich bezighoudt met grensoverschrijdende woninginbraken en 'carjackings', dat is het stelen van een auto met geweld.
Het aantal verdachten uit Oost-Europa is gestegen van 4300 in 2010 naar bijna 5000 in 2012, schrijft Opstelten aan de Tweede Kamer.