Tiffany Haddish en Andy Serkis hebben dinsdag de nominaties voor de negentigste Oscars bekendgemaakt. Hieronder volgt een overzicht van alle genomineerden.

Beste Film:
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste Acteur:
Timothee Chalamet, Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Beste Actrice:
Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

Beste Regie:
Paul Thomas Anderson, Phantom Thread
Guillermo del Toro, The Shape of Water
Greta Gerwig, Lady Bird
Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, Get Out

Beste Vrouwelijke Bijrol:
Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Beste Mannelijke Bijrol:
Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste Camerawerk:
Blade Runner 2049 (Roger Deakins)
Darkest Hour (Bruno Delbonnel)
Dunkirk (Hoyte van Hoytema)
Mudbound (Rachel Morrison)
The Shape of Water (Dan Laustsen)

Beste Documentaire:
Abacus: Small Enough to Jail, Steve James, Mark Mitten and Julie Goldman
Faces Places, Agnes Varda, JR and Rosalie Varda
Icarus, Bryan Fogel and Dan Cogan
Last Men in Aleppo, Feras Fayyad, Kareem Abeed and Soren Steen Jespersen
Strong Island, Yance Ford and Joslyn Barnes

Beste Productie Ontwerp:
Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

Beste niet-Engelstalige Film:
A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

Beste Kostuumontwerp:
Beauty and the Beast (Jacqueline Durran)
Darkest Hour (Jacqueline Durran)
Phantom Thread (Mark Bridges)
The Shape of Water (Luis Sequeira)
Victoria & Abdul (Consolata Boyle)

Beste Geluid:
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Beste Geluidseffecten:
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Beste Korte Animatiefilm:
Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

Beste Animatiefilm:
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Beste Korte Film:
DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

Beste Originele Muziek:
Dunkirk (Hans Zimmer)
Phantom Thread (Jonny Greenwood)
The Shape of Water (Alexandre Desplat)
Star Wars: The Last Jedi (John Williams)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Carter Burwell)

Beste Visuele Effecten:
Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

Beste Montage:
Baby Driver (Jonathan Amos & Paul Machliss)
Dunkirk (Lee Smith)
I, Tonya (Tatiana S. Riegel)
The Shape of Water (Sidney Wolinsky)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Jon Gregory)

Bester Grime en Haarstijl:
Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

Beste Originele Nummer:
Mighty River (Mudbound)
The Mystery of Love (Call Me by Your Name)
Remember Me (Coco)
Stand Up for Something (Marshall)
This Is Me (The Greatest Showman)