Bergbeklimmer gaat terug voor telefoon en moet voor tweede keer gered worden
Een 27-jarige student is in vier dagen tijd twee keer gered terwijl hij de Japanse berg Fuji beklom. Na de eerste keer was hij teruggegaan om zijn mobiele telefoon te zoeken.
De Chinese student, die in Japan woont, moest vorige week dinsdag gered worden door een helikopter. Hij bevond zich op dat moment op de Fujinomiya-route, die zo'n 3.000 meter boven zeeniveau ligt.
Hij kon niet meer afdalen op de route, omdat hij zijn stijgijzers was kwijtgeraakt. Dat zijn hulpstukken met scherpe metalen punten die onder de schoenen bevestigd worden voor meer grip.
Fuji is met 3.776 meter de hoogste berg van Japan. Het klimseizoen duurt van begin juli tot half september. De wandelpaden en faciliteiten zijn dan geopend. De berg is in die periode meestal sneeuwvrij en het weer is dan ook relatief goed.
In 2023 beklommen meer dan 220.000 mensen de berg in het klimseizoen. De autoriteiten hebben de afgelopen jaren maatregelen genomen om massatoerisme aan te pakken. Zo zijn de toegangsprijzen voor het beklimmen van de berg verhoogd en zijn toegangshekken geplaatst.
