NVWA waarschuwt voor illegale stoffen in libidoverhogende honing
Honingproducten van tien Nederlandse verkopers, die worden aangeprezen als libidoverhogend, bevatten waarschijnlijk illegale stoffen. Toezichthouder NVWA heeft daar "sterke aanwijzingen" voor. Consumenten krijgen het advies om die producten niet te gebruiken.
Het gaat om honingproducten die online worden verkocht om het seksleven te verbeteren. Uit tests van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVMA) blijkt dat die "zeer waarschijnlijk" de stoffen sildenafil, tadalafil en flibanserin bevatten.
Deze stoffen zitten in medicijnen die gebruikt worden voor de behandeling van onder meer erectiestoornissen. De NVWA benadrukt dat deze stoffen in medicijnen thuishoren en niet in levensmiddelen. De waakhond raadt consumenten daarom af zulke honingproducten te gebruiken.
De NVWA waarschuwt dat ze ernstige bijwerkingen kunnen hebben. Zo kan de stof sildenafil in combinatie met hartmedicatie de bloeddruk "ernstig verlagen". Dat kan tot levensbedreigende situaties leiden.
Merendeel bevat libidoverhogende stoffen
Meldingen van consumenten vormden de aanleiding voor het onderzoek. De NVWA kocht daarop bij verschillende Nederlandse verkopers honing in. Het vermoeden bestond dat deze producten libidoverhogende stoffen bevatten. Uit de eerste tests bleek dat bij het merendeel het geval te zijn.
De honingproducten worden nu onderzocht in het laboratorium van Wageningen Food Safety Research. Op basis van de definitieve onderzoeksresultaten neemt de NVWA "passende maatregelen" tegen de verkopers.
Naast de tests doet de NVWA nog strafrechtelijk onderzoek naar een grotere handelaar in honingproducten. Het gaat om een locatie in Den Haag, waar de douane ruim zeshonderd verpakkingen met honingproducten heeft aangetroffen.
Die bevatten vermoedelijk twee verschillende libidoverhogende stoffen. Alle producten zijn in beslag genomen. Het onderzoek loopt nog.
