
Staatssecretaris belooft 8 miljoen voor innovatie in landbouw
Dat belooft de bestuurder donderdag tijdens de opening van de Dutch Agri Food Week in Wageningen.
Zo zou technologie uit de ruimtevaartsector en de medische wereld kunnen worden toegepast om een meer duurzame voedselproductie te realiseren.
Te denken valt aan het inzetten van landbouwrobots die continu op een milieuvriendelijke manier het land bewerken of sensoren die precies aangeven welke gewassen water of mest nodig hebben.
De voedselsector kan daardoor ook in de toekomst toonaangevend blijven, aldus Van Dam. ''De Nederlandse landbouw staat internationaal bekend als innovatief en efficiënt. Hiermee kunnen we die positie verder versterken."
Het is de verwachting dat het bedrijfsleven eenzelfde bedrag investeert in zogenaamde hightech-landbouw. Naar welke projecten geld gaat, wordt later bekend gemaakt.