
Vervoerders profiteren van lagere dieselprijs
Ondernemers zijn profiteren van de gedaalde dieselprijs. Door de forse daling werd het goederenvervoer het afgelopen jaar wederom goedkoper.
Dat concludeert verladersorganisatie EVO vrijdag in het jaarlijkse rapport over de kostenontwikkeling in het wegvervoer.
In de twaalf maanden tot oktober daalde de prijs voor de brandstof met krap 10 procent. Een jaar eerder constateerde de organisatie ook al een trendbreuk in de brandstofkosten.
Deze was met een min van 0,7 procent geenszins te vergelijken met de prijsdaling in de afgelopen twaalf maanden. In de drie jaren daarvoor was sprake van een stijging.
Ook stelt EVO dat de langere en zwaardere vrachtauto (lzv) in diverse Europese landen aan populariteit wint. Zo zijn er momenteel proeven in België en Duitsland met de lzv. Deze extra lange vrachtwagens besparen volgens EVO kosten en zijn milieuvriendelijker.
Brandstofprijzen
Eerder
- 22 sep 2015 om 10:25'Miljoenenschade door omrijden vrachtverkeer'
- 03 sep 2015 om 13:09Transport weinig last van blokkades Parijs
- 19 aug 2015 om 16:33Nederlandse bedrijven maken dagelijks 17.000 ritten in België