
Draghi wil samenwerken om recessie te voorkomen
Dat heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Mario Draghi, vrijdag gezegd in Brussel.
Volgens Draghi moeten de eurolanden samenwerken op het gebied van structurele hervormingen, investeringen en het aanjagen van de vraag.
Ook moeten de eurolanden zich houden aan de begrotingsregels om zo het vertrouwen van de financiële markten in de muntunie te versterken, zei Draghi.
''In 2011 en 2012 hebben we dankzij een gezamenlijke inspanning voorkomen dat de euro omviel. Nu moet gezamenlijk worden voorkomen dat de eurozone weer in een recessie belandt'', aldus de centralebankpresident.
Draghi geeft verder aan dat de ECB bereid is onconventionele maatregelen te nemen om de prijsstabiliteit in het eurogebied te waarborgen. Hij zegt zich zorgen te maken over de mogelijke effecten van een langdurig lage inflatie op de lonen en de prijzen.