Programma 22 februari: Laatste kans shorttrackers op medaille

Op de dertiende dag van de Olympische Winterspelen in Pyeongchang staat er geen langebaanschaatsen op het programma, maar het is wel de laatste dag van het shorttracktoernooi.

De kans dat de dag wordt afgesloten met een of meer medailles is niet levensgroot, omdat topfavoriet Sjinkie Knegt dinsdag al werd uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. 

Met de 22-jarige Dylan Hoogerwerf en de acht jaar oudere Daan Breeuwsma heeft Nederland wel twee andere rijders die van start gaan in de kwartfinales. 

Bij de vrouwen zijn er zelfs drie Nederlandse troeven in de kwartfinales van de 1000 meter: Lara van Ruijven, Suzanne Schulting en Yara van Kerkhof, die al stuntte met zilver op de 500 meter.

De pas 20-jarige Schulting, die los van het brons met de relayploeg een ietwat teleurstellende Spelen kent, zei de afgelopen dagen al dat de 1000 meter haar beste afstand is. Een individuele medaille zou haar Spelen geslaagd maken. 

Programma Nederlanders
11.00 uur: Shorttrack, kwartfinales 500 meter mannen (Breeuwsma en Hoogerwerf)
11.14 uur: Shorttrack, kwartfinales 1000 meter vrouwen (Van Kerkhof, Van Ruijven en Schulting)
11.42 uur: Shorttrack, halve finales 500 meter mannen (mogelijk Breeuwsma en Hoogerwerf)
11.51 uur: Shorttrack, halve finales 1000 meter vrouwen (mogelijk Van Kerkhof, Van Ruijven en Schulting)
12.13 uur: Shorttrack, finale 500 meter mannen (mogelijk Breeuwsma en Hoogerwerf)
12.23 uur: Shorttrack, finale 1000 meter vrouwen (mogelijk Van Kerkhof, Van Ruijven en Schulting)

Belangrijke overige wedstrijden
01.30 uur: Snowboarden, Finale Big Air vrouwen
02.00 uur/05.30 uur: Skiën, slalom mannen
03.30 uur: Skiën, finale halfpipe mannen
03.30 uur/07.00 uur: Skiën, combinatie afdaling en slalom vrouwen
05.10 uur: IJshockey, finale vrouwen Verenigde Staten-Canada
12.05 uur: Curling, halve finale mannen Canada-Verenigde Staten
12.05 uur: Curling, halve finale mannen Zweden-Zwitserland/Groot-Brittannië

Lees meer over:
Tip de redactie