Op de dertiende dag op de Olympische Spelen veroverde Nederland twee bronzen medailles met atlete Femke Bol (400 meter horden) en springruiter Maikel van der Vleuten. Dit zijn de uitslagen van de Nederlanders die in actie kwamen.

Uitslagen van de Nederlanders:

Vanaf 23.30 uur: Openwaterzwemmen, vrouwen: Sharon van Rouwendaal pakt zilver op de 10 kilometer.

0.41 uur: Golf, vrouwen, individueel stroke play, eerste ronde: Anne van Dam eindigt de eerste dag met een score van drie boven par en staat in de achterhoede.

2.35 uur: Atletiek, vrouwen, zevenkamp, 100 meter horden: Anouk Vetter wordt derde, Emma Oosterwegel elfde en Nadine Broersen dertiende.

3.30 uur: Hockey, vrouwen, halve finales: Nederland wint met 5-1 van Groot-Brittannië.

3.35 uur: Atletiek, vrouwen, zevenkamp, hoogspringen: Nadine Broersen vijfde, Emma Oosterwegel vierde en Anouk Vetter zesde in haar heat.

4.30 uur: Atletiek, vrouwen, 400 meter horden, finale: Femke Bol verovert brons.

Femke Bol won brons op de 400 meter horden.

Femke Bol won brons op de 400 meter horden.
Femke Bol won brons op de 400 meter horden.
Foto: Getty Images

8.00 uur: Schoonspringen, vrouwen, 10 metertoren, voorrondes: Celine van Duijn als elfde naar halve finales.

8.33 uur: Zeilen, vrouwen, 470, medalrace: Lobke Berkhout en Afrodite Zegers eindigden als negende in de medalrace en als tiende in het eindklassement.

9.10 uur: Baanwielrennen, vrouwen, keirin, heats: Laurine van Riessen en Shanne Braspennincx (via herkansingen) door naar kwartfinales.

11.13 uur: Baanwielrennen, mannen, sprint, tweede ronde: Jeffrey Hoogland en Harrie Lavreysen overtuigend naar achtste finales.

12.00 uur: Paardensport, springen individueel, finale: Maikel van der Vleuten verovert brons, Marc Houtzager wordt 21e.

Maikel van der Vleuten veroverde brons op zijn paard Beauville Z.

Maikel van der Vleuten veroverde brons op zijn paard Beauville Z.
Maikel van der Vleuten veroverde brons op zijn paard Beauville Z.
Foto: Getty Images

12.05 uur: Atletiek, vrouwen, zevenkamp, kogelstoten: Vetter tweede, Broersen elfde en Oosterwegel twaalfde.

12.12 uur: Atletiek, vrouwen, 1.500 meter, halve finales: Sifan Hassan als eerste door naar finale.

12.30 uur: Synchroonzwemmen, vrouwen, duet vrije routine, finale: Bregje en Noortje de Brouwer eindigden als negende.

12.38 uur: Atletiek, vrouwen, 400 meter, halve finales: Lieke Klaver en Lisanne de Witte uitgeschakeld.

12.50 uur: Gewichtheffen, mannen, boven 109 kilogram, groep A: Enzo Kuworge eindigt als zesde.

13.30 uur: Atletiek, vrouwen, zevenkamp, 200 meter: Nadine Broersen zevende, Emma Oosterwegel eerste en Anouk Vetter tweede in haar heat. Vetter leidt na de eerste dag het klassement.

13.45 uur: Handbal, vrouwen, kwartfinales: Nederland verliest met 22-32 van Frankrijk en is uitgeschakeld

Sifan Hassan plaatste zich met speels gemak voor de finale op de 1.500 meter.

Sifan Hassan plaatste zich met speels gemak voor de finale op de 1.500 meter.
Sifan Hassan plaatste zich met speels gemak voor de finale op de 1.500 meter.
Foto: Pro Shots