De twaalfde dag van de Olympische Spelen zit er bijna op. Dit is nog het resterende programma en de uitslagen tot dusver.

Programma (de belangrijkste onderdelen zijn vetgedrukt):

23.30 uur: Openwaterzwemmen, vrouwen (Sharon van Rouwendaal)

Sharon van Rouwendaal verdedigt haar olympische titel in het openwaterzwemmen.

Sharon van Rouwendaal verdedigt haar olympische titel in het openwaterzwemmen.
Sharon van Rouwendaal verdedigt haar olympische titel in het openwaterzwemmen.
Foto: Getty Images

Uitslagen van de Nederlanders

2.53 uur: Atletiek, vrouwen, 400 meter, series: Lieke Klaver en Lisanne de Witte plaatsen zich voor de halve finales

4.13 uur: Atletiek, mannen, 200 meter, series: Taymir Burnet is door naar de halve finales

5.05 uur: Zeilen, vrouwen, 470, race 9 en 10: vierde en tweede plaats Lobke Berkhout en Afrodite Zegers, staan negende in eindklassement

5.33 uur: Zeilen, vrouwen, 49er FX, medalrace: Annemiek Bekkering en Annette Duetz verliezen hun leidende positie, maar pakken wel brons

6.33 uur: Zeilen, mannen, 49er, medalrace: zesde plaats in eindklassement voor Bart Lambriex en Pim van Vugt

7.33 uur: Zeilen, mannen, Finn, medalrace: vierde plaats Nicholas Heiner

Annemiek Bekkering en Annette Duetz veroverden brons in de 49er FX-klasse

Annemiek Bekkering en Annette Duetz veroverden brons in de 49er FX-klasse
Annemiek Bekkering en Annette Duetz veroverden brons in de 49er FX-klasse
Foto: ANP

8.58 uur: Baanwielrennen, mannen, teamsprint, kwalificaties: Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Matthijs Büchli plaatsen zich in snelste tijd voor eerste ronde

9.50 uur: Baanwielrennen, mannen, teamsprint, eerste ronde: Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Matthijs Büchli plaatsen zich voor strijd om goud

10.44 uur: Baanwielrennen, mannen, teamsprint, finale: Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Matthijs Büchli veroveren goud

11.20 uur: Waterpolo, vrouwen, kwartfinales: Nederland-Hongarije 11-14

11.39 uur: Turnen, mannen, rekstok, finale: Bart Deurloo valt en wordt zevende

12.00 uur: Paardensport, springen individueel, kwalificaties: Marc Houtzager en Maikel van der Vleuten door naar finale, Willem Greve uitgeschakeld

Baanwielrenners Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Matthijs Büchli en Jeffrey Hoogland zijn olympisch kampioen.

Baanwielrenners Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Matthijs Büchli en Jeffrey Hoogland zijn olympisch kampioen.
Baanwielrenners Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Matthijs Büchli en Jeffrey Hoogland zijn olympisch kampioen.
Foto: ANP

12.20 uur: Atletiek, mannen, polsstokhoogspringen, finale: Menno Vloon pakt geen medaille

12.30 uur: Synchroonzwemmen, vrouwen, duet technische routine, voorronde: Bregje en Noortje de Brouwer negende en door naar de finale

12.56 uur: Atletiek, mannen, 5.000 meter, series: Mike Foppen haalt finish niet

13.50 uur: Atletiek, mannen, 200 meter, halve finales: Taymir Burnet wordt laatste in zijn heat en is uitgeschakeld.