Op de negende dag kan Nederland zo goed als zeker een nieuwe gouden medaille bijschrijven: windsurfer Kiran Badloe kan alleen nog worden gepasseerd in het klassement als hij wordt gediskwalificeerd in de laatste race. Verder zijn er medaillekansen op de judomat en op de atletiekbaan.

Uitslagen van de Nederlanders

0.30 uur: Triatlon, gemengd, estafette: Rachel Klamer, Maya Kingma, Jorik van Egdom en Marco van der Stel eindigen als vierde.

1.48 uur: Paardensport, eventing, dressuur individueel: Merel Blom 21e na eerste onderdeel, Janneke Boonzaaijer 30e.

2.00 uur: Atletiek, vrouwen, 400 meter horden, series: Femke Bol als snelste door naar halve finales.

2.30 uur: Atletiek, vrouwen, discuswerpen, kwalificatie: Jorinde van Klinken is uitgeschakeld.

2.40 uur: Atletiek, mannen, polsstokhoogspringen, kwalificatie: Menno Vloon plaatst zich voor finale.

2.50 uur: Atletiek, mannen, 800 meter, series: Tony van Diepen plaatst zich niet voor de halve finales.

3.45 uur: Atletiek, vrouwen, 100 meter horden, series: Nadine Visser plaatst zich voor halve finales

Femke Bol plaatste zich overtuigend voor de halve finales op de 400 meter horden.

Femke Bol plaatste zich overtuigend voor de halve finales op de 400 meter horden.
Femke Bol plaatste zich overtuigend voor de halve finales op de 400 meter horden.
Foto: EPA

4.11 uur: Zwemmen, mannen, 50 meter vrije slag, halve finales: Thom de Boer plaatst zich voor finale, Jesse Puts niet.

4.32 uur: Zwemmen, vrouwen, 50 meter vrije slag, halve finales: Ranomi Kromowidjojo plaatst zich voor finale

4.43 uur: Zwemmen, gemengd, 4x100 meter wisselslag, finale: Nederland eindigt als zesde.

5.05 uur: Zeilen, mannen, Finn, race 7 en 8: tiende en derde plaats Nicholas Heiner, staat vierde in het klassement

5.05 uur: Zeilen, mannen, 49er, race 10 t/m 12: zesde, zevende en derde plaats Bart Lambriex en Pim van Vugt, staan zevende in het klassement

5.05 uur: Zeilen, vrouwen, 49er FX, race 10 t/m 12 vijfde, twaalfde en zestiende plaats voor Annemiek Bekkering en Annette Duetz, staan tweede in het klassement

Nouchka Fontijn is zeker van minimaal brons.

Nouchka Fontijn is zeker van minimaal brons.
Nouchka Fontijn is zeker van minimaal brons.
Foto: Pro Shots

6.24 uur: Boksen, vrouwen, klasse -75 kg, kwartfinales: Nouchka Fontijn verslaat Tammara Thibeault en is door haar halvefinaleplek zeker van een medaille.

6.30 uur: Judo, gemengd teams, halve finales, Nederland-Frankrijk: 0-4. Nederland naar strijd om brons

7.33 uur: Zeilen, vrouwen, RS:X, medalrace: Lilian de Geus zesde in de medalrace en vijfde in het eindklassement

8.00 uur: Schoonspringen, vrouwen, driemeterplank: Inge Jansen plaatst zich voor finale

Kiran Badloe bezorgde Nederland het vierde goud van deze Spelen

Kiran Badloe bezorgde Nederland het vierde goud van deze Spelen
Kiran Badloe bezorgde Nederland het vierde goud van deze Spelen
Foto: EPA

8.57 uur: Zeilen, mannen RS:X: goud voor Kiran Badloe

10.00 uur: Judo, gemengd teams, strijd om brons: Nederland verliest met 2-4 van Duitsland

11.30 uur: Hockey, vrouwen, groepsfase: Nederland-Duitsland 3-1

13.00 uur: Beachvolleybal, vrouwen, tussenronde: Katja Stam en Raisa Schoon uitgeschakeld door nederlaag tegen Lidianny Echevarria en Leila Martinez uit Cuba.

14.35 uur: Atletiek, gemengd, 4x400 meter: Nederland vierde in finale

14.30 uur: Handbal, vrouwen, groepsfase: Noorwegen-Nederland 29-27