Op de achtste dag pakte Nederland twee medailles op de BMX-baan. De Oranjevrouwen wilden zich revancheren tegen de Verenigde Staten voor een plekje in de halve finales, maar slaagden daar niet in.

Uitslagen van Nederlanders

2.00 uur: Beachvolleybal, vrouwen, groepsfase: Madelein Meppelink en Sanne Keizer verliezen van VS (1-2) en zijn uitgeschakeld.

2.05 uur: Roeien, vrouwen, skiff, B-finale: Sophie Souwer wint en eindigt toernooi als zevende.

3.25 uur: Roeien, mannen, finale, Holland Acht: Björn van den Ende, Bram Schwarz, Eline Berger (stuurvrouw), Jasper Tissen, Maarten Hurkmans, Mechiel Versluis, Robert Lücken, Ruben Knab en Simon van Dorp eindigen als vijfde.

3.35 uur: Zwemmen, mannen, 100 meter vlinderslag, halve finales: Nyls Korstanje tikt aan in 51,80, de twaalfde tijd. Het is niet genoeg voor de finale.

3.59 uur: Zwemmen, vrouwen, 100 meter vrije slag, finale: Femke Heemskerk eindigt als zesde.

Vanaf 4.00 uur: Judo, vrouwen, klasse +78 kg, voorrondes en kwartfinales: Tessie Savelkouls strandt in eerste ronde.

Vanaf 4.00 uur: Judo, mannen, klasse +100 kg, voorrondes en kwartfinales: Henk Grol verliest in eerste ronde.

4.35 uur: Zwemmen, vrouwen, 200 meter rugslag, halve finales: Sharon van Rouwendaal eindigt als laatste en plaatst zich niet voor de eindstrijd.

4.57 uur: Atletiek, mannen, 400 meter horden, series: Nick Smidt naar halve finales.

Marit Bouwmeester maakt met nog één race te gaan toch nog volop kans op goud.

Marit Bouwmeester maakt met nog één race te gaan toch nog volop kans op goud.
Marit Bouwmeester maakt met nog één race te gaan toch nog volop kans op goud.
Foto: AFP

5.05 uur: Zeilen, vrouwen, Laser Radial, race 9 en 10: eerste en zevende plaats Marit Bouwmeester, klimt naar tweede plek in klassement

5.05 uur: Zeilen, mannen, 49er, race 7 t/m 9: dertiende, veertiende, achtste plaats Bart Lambriex en Pim van Vugt, staan zevende in het klassement

5.15 uur: Zeilen, vrouwen, 470, race 5 en 6: negende en zesde plek voor Lobke Berkhout en Afrodite Zegers, staan elfde in het klassement

5.15 uur: Atletiek, vrouwen, 100 meter, series: Marije van Hunenstijn uitgeschakeld

5.35 uur: BMX, mannen, finale: Niek Kimmann verovert goud.

5.40: BMX, vrouwen, finale: Merel Smulders verovert brons.

7.00 uur: Waterpolo, vrouwen, groepsfase: Nederland-Zuid-Afrika 33-`1

7.50 uur: Zeilen, vrouwen, 49er FX, race 7 t/m 9: twaalfde, vijfde en zesde plaats voor Annemiek Bekkering en Annette Duetz, nemen de leiding in klassement

8.00 uur: Schoonspringen, vrouwen, driemeterplank, kwalificaties: Inge Jansen door naar halve finales

Sifan Hassan plaatste zich in de snelste tijd voor de finale op de 5.000 meter.

Sifan Hassan plaatste zich in de snelste tijd voor de finale op de 5.000 meter.
Sifan Hassan plaatste zich in de snelste tijd voor de finale op de 5.000 meter.
Foto: Getty Images

12.00 uur: Atletiek, vrouwen, 5.000 meter, series: Sifan Hassan naar finale, Diane van Es niet

12.16 uur: Zwemmen, mannen, 50 meter vrije slag: Thom de Boer en Jesse Puts naar halve finale

12.25 uur: Atletiek, vrouwen, kogelstoten, kwalificatie: Jessica Schilder uitgeschakeld

12.43 uur: Zwemmen, vrouwen, 50 meter vrije slag, series: Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk naar halve finales

12.44 uur: Paardensport, eventing, dressuur individueel: Janneke Boonzaaijer voorlopig 21e

13.12 uur: Atletiek, gemengd, 4x400 meter, series: Nederland naar finale

13.00 uur: Voetbal, vrouwen, kwartfinale: Nederland verliest na penalty's van Verenigde Staten

13.45 uur: Hockey, mannen, groepsfase: Nederland met 1-3 onderuit tegen Duitsland

14.03 uur: Zwemmen, vrouwen, 4x100 meter wisselslag: Nederland loopt finale mis