De vijfde dag van deze Olympische Spelen gaat de boeken in als een bijzonder succesvolle dag voor de Nederlandse ploeg. Met zeven medailles revancheert de equipe zich voor de matige eerste dagen in Tokio, met de gouden medaille voor Annemiek van Vleuten en de mannen dubbelvier en zilver voor Tom Dumoulin als hoogtepunten.

Uitslagen Nederlandse deelnemers

Bekijk hier alle resultaten van de Nederlanders die eerder vandaag al in actie zijn gekomen:

2.18 uur: Roeien, vrouwen, finale, dubbeltwee: brons voor Lisa Scheenaard en Roos de Jong

2.30 uur: Roeien, mannen, finale, dubbeltwee: zilver voor Melvin Twellaar en Stef Broenink

2.30 uur: Hockey, vrouwen, groepsfase: Nederland-Zuid-Afrika 5-0

2.50 uur: Roeien, vrouwen, finale, vier-zonder: zilver voor Ellen Hogerwerf, Karolien Florijn, Veronique Meester en Ymkje Clevering

3.10 uur: Roeien, mannen, finale, vier-zonder: zesde plaats voor Boudewijn Roëll, Jan van der Bij, Nelson Ritsema en Sander de Graaf

Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers en Tone Wieten veroverden goud in de dubbelvier.

Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers en Tone Wieten veroverden goud in de dubbelvier.
Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers en Tone Wieten veroverden goud in de dubbelvier.
Foto: Pro Shots

3.30 uur: Roeien, mannen, finale, dubbelvier: goud voor Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers en Tone Wieten

3.50 uur: Roeien, vrouwen, finale, dubbelvier: zesde plaats Inge Janssen, Laila Youssifou, Nicole Beukers en Olivia van Rooijen

4.21 uur: Zwemmen, mannen, halve finales: Arno Kamminga naar finale 200 meter schoolslag

4.30 uur: Wielrennen, vrouwen, tijdrijden: goud voor Annemiek van Vleuten en brons voor Anna van der Breggen

4.40 uur: Roeien, vrouwen, halve finales, lichte dubbeltwee: Ilse Paulis en Marieke Keijser naar finale

5.05 uur: Zeilen, mannen, RS:X, race 7 t/m 9: Kiran Badloe is koploper dankzij een tweede, vierde en eerste plek

Tom Dumoulin pakte het zilver op de olympische tijdrit.

Tom Dumoulin pakte het zilver op de olympische tijdrit.
Tom Dumoulin pakte het zilver op de olympische tijdrit.
Foto: Getty Images

5.05 uur: Zeilen, mannen, 49er, race 3 en 4: derde en zevende plaats voor Bart Lambriex en Pim van Vugt, vierde plek in klassement

5.05 uur: Zeilen, mannen, Finn, race 3 en 4: tiende en tweede plaats voor Nicholas Heiner, zesde plek in klassement

5.10 uur: Roeien, vrouwen, halve finales, twee-zonder-stuurman: Guillaume Krommenhoek en Niki van Sprang niet naar finale

5.15 uur: Zeilen, vrouwen, RS:X, race 7 t/m 9: derde, vierde en vierde plaats Lilian de Geus, staat vijfde in het klassement

5.18 uur: Boksen, vrouwen, achtste finales: Nouchka Fontijn naar kwartfinale

5.19 uur: Handboogschieten, mannen, individueel: Sjef van den Berg naar achtste finales, Gijs Broeksma uitgeschakeld in achtste finales

Annemiek van Vleuten met haar gouden medaille.

Annemiek van Vleuten met haar gouden medaille.
Annemiek van Vleuten met haar gouden medaille.
Foto: EPA

7.00 uur: Wielrennen, mannen, tijdrijden: zilver voor Tom Dumoulin

7.50 uur: Zeilen, vrouwen, 470, race 1 en 2: elfde en tweede plaats voor Lobke Berkhout en Afrodite Zegers, twaalfde in klassement

7.50 uur: Zeilen, vrouwen, 49er FX, race 4 t/m 6: eerste, zesde en eerste plaats voor Annemiek Bekkering en Annette Duetz, tweede in klassement

10.30 uur: Hippische sport, individueel, finale: Edward Gal zesde, Hans Peter Minderhoud twaalfde

11.00 uur: Badminton, mannen, groepsfase: Mark Caljouw wint met 2-0 en plaatst zich voor achtste finales

11.15 uur: Judo, mannen, klasse -90 kg: zevende plaats voor Noël van 't End

Judoka Sanne van Dijke veroverde de bronzen medaille in de categorie tot 70 kilogram.

Judoka Sanne van Dijke veroverde de bronzen medaille in de categorie tot 70 kilogram.
Judoka Sanne van Dijke veroverde de bronzen medaille in de categorie tot 70 kilogram.
Foto: Getty Images

12.20 uur: Judo, vrouwen, klasse -70 kg: brons voor Sanne van Dijke

12.02 uur: Zwemmen, vrouwen, series 100 meter vrije slag: Femke Heemskerk als negende door, Ranomi Kromowidjojo uitgeschakeld

12.50 uur: Waterpolo, vrouwen, groepsfase: Nederland wint met 14-13 van Spanje

12.54 uur: Zwemmen, mannen, series 200 meter wisselslag: Arjan Knipping dertigste en uitgeschakeld