Op de vijfde dag van de Olympische Spelen komen er voor Nederland geen topfavorieten voor een medaille in actie, maar wel outsiders. De belangrijkste onderdelen zijn vetgedrukt.

Onder het resterend programma staan de uitslagen van vandaag.

Resultaten Nederlanders van vandaag

23.30 uur: Triatlon, vrouwen: vierde plaats Rachel Klamer en tiende plaats Maya Kingma

3.00 uur: Tafeltennis, vrouwen, eerste ronde: Britt Eerland verslaat Dina Meshref met 4-3

3.51 uur: Zwemmen, vrouwen, finale 100 meter rugslag: Kira Toussaint eindigt als zevende

5.00 uur: Judo, mannen, klasse -81 kg, voorrondes: Frank de Wit verliest in achtste finales

5.05 uur: Zeilen, vrouwen, Laser Radial, race 5 en 6: Marit Bouwmeester wordt derde en negende

5.05 uur: Zeilen, vrouwen, 49er FX, race 1 t/m 3: Annemiek Bekkering en Annette Duetz worden dertiende, achtste en tweede

6.05 uur: Zeilen, mannen, Finn, race 1 en 2: Nicholas Heiner eindigt respectievelijk als elfde en vijfde.

7.50 uur: Zeilen, mannen, 49er, race 1: Bart Lambriex en Pim van Vugt eindigen als veertiende

8.00 uur: Mountainbike, vrouwen, cross country: Anne Terpstra vijfde, Anne Tauber elfde

9.00 uur: Beachvolleybal, vrouwen, groepsfase: Madelein Meppelink en Sanne Keizer verliezen opnieuw

9.15 uur: Kanovaren, vrouwen, slalom, finale: Martina Wegman eindigt als zevende

9.15 uur: Handbal, vrouwen, groepsfase: Nederland wint van Zuid-Korea met 43-36

10.00 uur: Hippische sport, landenwedstrijd, finale: Nederland (Hans Peter Minderhoud, Marlies van Baalen en Edward Gal) vijfde

10.00-12.50 uur: Judo, vrouwen, klasse -63 kg, herkansingen: Juul Franssen grijpt naast brons en wordt vijfde

11.00 uur: Badminton, vrouwen, dubbelspel, groepsfase: Selena Piek en Cheryl Seinen verliezen met 2-0

11.25 uur: 3x3-basketbal, mannen, groepsfase: Nederland verliest met 22-18 van Letland

12.13 uur: Zwemmen, mannen, series 100 meter vrije slag: Stan Pijnenburg strandt en plaatst zich niet voor de halve finales.

12.30 uur: Tafeltennis, vrouwen, achtste finales: Britt Eerland verliest met 4-1 in de achtste finales

12.46 uur: Zwemmen, mannen, series 200 meter schoolslag: Arno Kamminga bereikt de halve finales, Casper Corbeau niet

13.30 uur: Voetbal, vrouwen, groepsfase: Nederland verslaat ook China ruim: 8-2

13.45 uur: Hockey, mannen, groepsfase: Nederland wint van Canada met 4-2

14.00 uur: 3x3-basketbal, mannen, kwartfinale: Nederland verliest met 21-19 van ROC en is uitgeschakeld

14.00 uur: Beachvolleybal, mannen, groepsfase: Robert Meeuwsen en Alexander Brouwer winnen