De vierde dag van de Olympische Spelen gaat de boeken in als een dramatische dag voor de Nederlanders. De zwemmer Arno Kamminga zorgde met een zilveren medaille voor een zeldzaam lichtpuntje. Bekijk hieronder alle uitslagen van de Nederlandse sporters.

3.00 uur: Hockey, vrouwen, groepsfase: Nederland-Ierland 4-0

3.40 uur: Badminton, gemengd, dubbelspel, groepsfase: Selena Piek en Robin Tabeling winnen met 2-0 van Egyptisch duo

4.00-7.30 uur: Judo, vrouwen, -57 kilogram: Sanne Verhagen strandt in tweede ronde.

4.12 uur: Zwemmen, mannen, finale 100 meter schoolslag: Zilver voor Arno Kamminga

4.20 uur: Badminton, mannen, enkelspel, groepsfase: Mark Caljouw wint met 2-1 van Misha Zilberman (Isr)

4.53 uur: Zwemmen, vrouwen, halve finales 100 meter rugslag: Kira Toussaint naar finale, Maaike de Waard uitgeschakeld

Mathieu van der Poel viel in de mountainbikerace en zag zijn olympische droom uiteenspatten.

Mathieu van der Poel viel in de mountainbikerace en zag zijn olympische droom uiteenspatten.
Mathieu van der Poel viel in de mountainbikerace en zag zijn olympische droom uiteenspatten.
Foto: ANP

5.25 uur: Skateboarden, vrouwen, finale street: Roos Zwetsloot eindigt als vijfde.

5.05 uur: Zeilen, vrouwen, RS:X, race 4 t/m 6: Lilian de Geus wordt achtste, elfde en derde.

7.30 uur: Tennis, vrouwen, dubbelspel, achtste finales: Kiki Bertens en Demi Schuurs uitgeschakeld door Veronika Kudermetova en Elena Vesnina (Rus)

7.35 uur: Zeilen, vrouwen, Laser Radial, race 3 en 4: Marit Bouwmeester zevende en tweede

8.00 uur: Mountainbike, mannen: Milan Vader tiende, opgave Mathieu van der Poel

8.05 uur: Zeilen, mannen, RS:X, race 4 t/m 6: Kiran Badloe eerste, tweede en zesde

8.40 uur: Handboogschieten, mannen, halve finales teams: Sjef van den Berg, Gijs Broeksma en Steve Wijler met 6-0 verloren van Taiwan.

9.15 uur: Handboogschieten, mannen, strijd om brons teams: Sjef van den Berg, Gijs Broeksma en Steve Wijler verliezen met 5-4 van Japan

11.20 uur: Waterpolo, vrouwen, groepsfase, Nederland-Australië 12-15

11.40 uur: 3x3-basketbal, mannen, groepsfase, Nederland-België 17-18

12.20 uur: Badminton, vrouwen, dubbelspel, groepsfase: Selena Piek/Cheryl Seinen-Doha Hany/Hosny 2-0

14.00 uur: Beachvolleybal, vrouwen, groepsfase, Raïsa Schoon/Katja Stam-Joana Heidrich-Anouk Verge-Depre 0-2

15.25 uur: 3x3-basketbal, mannen, groepsfase, Nederland-Polen 22-20