
'Vraag naar staal China stijgt met kwart’
AMSTERDAM – De vraag naar staal van China kan tussen nu en 2015 tot een kwart stijgen, vergeleken met de vraag van afgelopen jaar.
De Chinese vraag naar staal neemt volgens de berekeningen met 12 tot 25 procent toe, tot maximaal 750 miljoen metrische ton in 2015.
Dat blijkt zondag uit voorspellingen van de China Iron & Steel Association (CISA) op een conferentie in Shanghai, waar persbureau Bloomberg over bericht.
China is wereldwijd de grootste gebruiker van staal.
Groei economie
De afgelopen 30 jaar groeide de Chinese economie met gemiddeld 10 procent per jaar, wat de vraag naar grondstoffen zoals ijzererts en kool een boost heeft gegeven.
De staalproductie van China zal dit jaar de 680 miljoen metrische ton overtreffen, bij een groei van de economie met 9 procent, aldus de CISA.
Eerder
- 23 mei 2011 om 09:06Chinese productiegroei zwakt af
- 10 mei 2011 om 08:40Chinese export neemt fors toe
- 01 mei 2011 om 12:50Chinese economie koelt af
- 24 apr 2011 om 19:20'Inflatie in China blijft hoog'