
Greenpeace blij met gifvrije televisie
AMSTERDAM - Greenpeace is blij met de 'gifvrije' televisie van Philips. Het apparaat is vrij van de zeer giftige stoffen broom en pvc. Philips staat met het toestel op de derde plaats van de nieuwe schone elektronicaranglijst van Greenpeace.
De milieuorganisatie maakte dat dinsdag bekend. Op nummer 1 prijkt telefoonproducent Nokia en op 2 concurrent Sony Ericsson.
Philips heeft beloofd dat aan het eind van het jaar alle producten van het concern vrij zijn van pvc en broom. Greenpeace spreekt van een groene revolutie. Dit is het bewijs dat Nederlandse bedrijven daarvoor kunnen zorgen, liet de campagneleidster giftige stoffen weten.
Broomhoudende vlamvertragers zijn veelvuldig gebruikt in elektronica. PVC is een van de meest gebruikte plastics ter wereld en de meest gevaarlijke voor het milieu.