Op vrijdag 4 oktober maken films wederom kans op de belangrijkste filmprijs van Nederland: De Gouden Kalveren.

Hier volgen alle nominaties voor de Gouden Kalveren 2013.

Beste Korte Documentaire
Astrid Bussink voor Achter de Toren
Erik van Lieshout voor Janus
Willem Baptist voor Wild Zwijn

Beste Lange Documentaire
Simonka de Jong voor The Only Son
Diego Gutierrez voor Parts of a Family
Esther Hertog voor Soldier on the Roof

Beste Korte Film
Sonja Wyss voor Greifensee
Guido van der Werve voor Nummer Veertien, Home
Michiel ten Horn voor Vingers

Beste Televisiedrama
Boris Paval Conen voor Exit
Theu Boermans voor De Prooi
Mijke de Jong voor Warriors (aflevering Van God Los)

Beste Actrice in een Televisiedrama
Noortje Herlaar voor haar rol in Moeder ik wil bij de Revue
Monic Hendrickx voor haar rol in Penoza II
Mariana Aparicio Torres voor haar rol in Warriors (aflevering Van God Los)

Beste Acteur in een Televisiedrama
Issaka Sawadogo voor zijn rol in In het Niets
Fedja van Huêt voor zijn rol in Overspel II (niet aanwezig, in het buitenland)
Pierre Bokma voor zijn rol in De Prooi

Beste Geluid
Peter Warnier voor How to describe a Cloud
Peter Warnier voor De Wederopstanding van een Klootzak
Michaël Sauvage voor Wolf

Beste Muziek
Djurre de Haan voor De Ontmaagding van Eva van End
New Cool Collective voor Toegetakeld door de Liefde
Gino Taihuttu voor Wolf

Beste Production Design
Elsje de Bruijn voor Boven is het Stil
A.M.C. Fok voor Toegetakeld door de Liefde
Lieke Scholman voor Wolf

Beste Camera
Richard van Oosterhout voor &Me
Frank van den Eeden voor Boven is het stil
Lennart Verstegen voor Wolf

Beste Montage
Katharina Wartena voor Boven is het Stil
Marc Bechtold voor Milo
Wouter van Luijn voor Wolf

Beste Vrouwelijke Bijrol
Annet Malherbe voor haar rol in Borgman
Georgina Verbaan voor haar rol in De Marathon
Jacqueline Blom voor haar rol in De Ontmaagding van Eva van End

Beste Mannelijke Bijrol
Jacob Derwig voor zijn rol in Alles is Familie
Wim Opbrouck voor zijn rol in Boven is het Stil
Martin van Waardenberg voor zijn rol in De Marathon

Beste Actrice
Hadewych Minis voor haar rol in Borgman
Yootha Wong-Loi-Sing voor haar rol in Hoe duur was de Suiker
Vivian Dierickx voor haar rol in De Ontmaagding van Eva van End

Beste Acteur
Stefan de Walle voor zijn rol in De Marathon
Ton Kas voor zijn rol in Matterhorn
Marwan Kenzari voor zijn rol in Wolf

Beste Scenario
Kim van Kooten voor Alles is Familie
Alex van Warmerdam voor Borgman
Alex Pitstra en Thijs Gloger voor Die Welt

Beste Regie
Alex van Warmerdam voor Borgman
David Verbeek voor How to describe a Cloud
Jim Taihuttu voor Wolf

Beste Film
Borgman - Marc van Warmerdam voor Graniet Film
Boven is het stil - Stienette Bosklopper voor Circe Films en Els Vandevorst voor N279 Entertainment
Wolf - Julius Ponten voor Habbekrats

Gouden Kalf voor de UPC Publieksprijs
Het Bombardement van Ate de Jong
Daglicht van Diederik van Rooijen
De Marathon van Diederick Koopal

Prijs van de Nederlandse Filmkritiek
Houdt God van Vrouwen van Emile Rouveroy van Nieuwaal
De Marathon van Diederick Koopal
De Ontmaagding van Eva van End van Michiel ten Horn