
Saturday Night Fever was belangrijk voor Junkie XL
Holkenborg houdt zich tegenwoordig vooral bezig met film- en gamemuziek, maar nu komt er weer een album uit. "Eigenlijk was het vorig jaar al af, maar dit najaar komt hij eindelijk uit", zegt hij.
"Het is wel vervelend dat het zo lang duurt en ik tegen die tijd waarschijnlijk heel ergens anders zit met mijn hoofd, maar ik heb er veel zin in."
Want rustig heeft de Nederlandse dj, die inmiddels al tien jaar in Los Angeles woont, het allesbehalve. Zo heeft hij de komende tijd een scala aan muziekopdrachten voor games en films klaarstaan en is hij ook nooit te beroerd om zo nu en dan naar zijn geboorteland te komen voor een paar liveshows.
Holkenborg schreef mee aan de filmmuziek van onder meer Madagascar 3 en gaat de komende tijd met nog meer grote producties aan de slag. "Het grootste doel dat ik nu nog heb, is dat ik in mijn eentje een topfilm mag doen", zegt hij. "Nu werk ik steeds in een team, maar ik hoop binnen een paar jaar zelf een volledige soundtrack te schrijven."
Projecten
Als dj stond hij afgelopen jaar op onder meer Valtifest en Zwarte Cross. "Ik vind het altijd tof om weer naar Nederland te trekken voor een paar festivals, maar helaas zit dat er dit jaar niet in, omdat ik het te druk heb met andere projecten. Rond de release van het album zal er echter wel het een en ander gebeuren."
Dat hij op Valtifest belandde is geen toeval. Het brein achter dat festival, Joost van Bellen, is een goede bekende van Holkenborg. Zo kwam de dj en organisator langs in zijn studio en heeft hij ook invloed gehad op het nieuwe Junkie XL-album. "Ik probeer hier voor mijn projecten ook veel met nieuw talent te werken", vertelt hij.
Kansen
Belangrijk
Sinds A Little Less Conversation werkte Holkenborg voor popsterren als Madonna en Britney Spears en sloeg hij opdrachten van The Beatles en andere Presley-liedjes af. "Van sommige nummers, zoals die van The Beatles, blijf ik liever af. Disco Inferno is voor mij een ontzettend belangrijke track geweest, dus daar wilde ik graag iets mee doen."
"Maar ook daarvoor geldt dat ik niet te veel van het origineel wilde afwijken", vervolgt hij. "Ik ben gewoon dicht bij de basis gebleven, dat werkt voor dit soort tracks het beste. Het is sowieso al een te gek dansnummer. Ik zag de film voor het eerst toen ik vijftien of zestien was en de boodschap is mij altijd bijgebleven."