Torre en Roos houden speeldoos exclusief
Roos Rebergen, beter bekend als Roosbeef, won in 2005 de Grote Prijs van Nederland en maakte dit jaar furore met haar debuutalbum Ze willen wel je hond aaien maar niet met je praten.
Torre Florim boekte dit jaar grote successen met zijn band De Staat. Wait For Evolution, ook een debuutalbum, werd lyrisch ontvangen door de Nederlandse media. Verder produceerde hij de nog te verschijnen cd van The Mad Trist.
Speeldoos
De Speeldoos begon bij de uitnodiging van Dichterbij om iets te doen met een stapel gedichten van verstandelijk gehandicapten. Naast een aantal vormgevers en dergelijke benaderden ze Torre voor een muzikaal idee.
“Ik vond het meteen een goed idee” zegt Torre, “Ik heb toen het nummer Stap voor Stap opgenomen en daar raakten zij erg enthousiast over. Vervolgens heb ik Roos benaderd om het samen met mij te doen.”
Dialecten
“Ik wilde eigenlijk al langer iets met Roos doen. Soms heb je iets met mensen, dat als je ze voor de eerste keer ziet meteen ideeën krijgt over toffe samenwerkingen," zegt Torre. “Zij is natuurlijk ook veel bekender met Nederlandstalig zingen dan ik. Toen ik Stap voor Stap voor de eerste keer opnam zaten er drie verschillende dialecten in. Dat was wel even wennen.”
Achterhoek
“Als Torre een tekst leest, heeft hij daar meteen een ritme bij lijkt wel,” zegt Roos. “Wat dat betreft pasten we ook goed bij elkaar. Ik wist meer van de Nederlandse teksten en hij van de muziek.”
“Het eerste deel namen we op in een schuur in de Achterhoek. Daar hebben we vier dagen gezeten en uiteindelijk de helft opgenomen. Het verliep heel natuurlijk”.
Ongemakkelijk
“Het was soms erg moeilijk, omdat er soms niet eens een rijm in de gedichten zat. Toch probeerden we zo dicht mogelijk bij de sfeer van het gedicht te blijven," aldus Torre.
“De eerste keer dat we de schrijvers ontmoeten hadden ze de nummers nog niet gehoord, dus dat was best ongemakkelijk . De meesten waren wel aanwezig bij de presentatie. Dat was erg mooi.”
Torre is over het algemeen goed te spreken over zijn schrijvers.“Een paar van de dichters liepen zelfs rond om handtekeningen uit te delen, .”
Exclusief
Voorlopig blijft het helaas bij de twee optredens in Oss en Utrecht, maar beiden sluiten niet uit dat ze volgend jaar nog eens tezamen het podium beklimmen. Al zal er nooit een uitgebreide tour komen.
“We hebben het nu ook gewoon erg druk. Ik met Roosbeef en Torre met De Staat, maar wie weet delen we volgend jaar nog eens het podium. Aan de andere kant is het ook wel mooi om het exclusief te houden. Ik wil het niet uitmelken.”
Projecten
Voor Torre is het wellicht ook tijd om het eens een stapje rustiger aan te doen. “Ik was een peridode van vier weken elke dag van twaalf tot drie uur ’s nachts aan het werk.”
“Het probleem is dat ik elke keer ontzettend leuke projecten aangeboden krijg, daar kan ik dan weer geen nee tegen zeggen. Maar in 2010 wil ik mij vooral focussen op De Staat.”