Ga naar de inhoud
Logo NU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog in Oekraïne
    • Spanningen Midden-Oosten
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Wielrennen
    • Tennis
    • Sport Overig
    • Scorebord
    • Sportspellen
    • De Boordradio GP-spel
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en Cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • Tv-gids
  • Overig
    • Slimmer Leven
    • Dieren
    • NUjij
    • Het Woord
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Goed Nieuws
    • Spellen
    • Over NU.nl
    • NUshop
    • Adverteren
sanil b.

Uitspraak Mallorca-zaak: hoe mogelijk alleen Sanil B. de gevangenis ingaat

Door Joris Peters
14 mrt 2024 om 06:58

Het hoger beroep in de Mallorca-zaak heeft niet de gehoopte duidelijkheid opgeleverd. Sterker nog, het Openbaar Ministerie (OM) heeft alleen tegen Sanil B. voldoende bewijs voor zijn rol bij de dood van Carlo Heuvelman.



Justitie zag Hein B. en Mees T. eerst ook nog als hoofdverdachten, maar in hoger beroep veranderde de zaak. De advocaten-generaal (zoals officieren van justitie in hoger beroep heten) zeiden niet langer voldoende bewijs te hebben voor de betrokkenheid van B. en T. bij de dood van Carlo.

Dat heeft iets wrangs. Het OM had gezegd dat het in hoger beroep ging omdat ook de rechtbank had vastgesteld dat meerdere mensen verantwoordelijk zijn voor de dood van Carlo. Niet alleen Sanil B., die schuldig werd bevonden en zeven jaar cel kreeg. Maar zeker nog één iemand anders, en mogelijk nog anderen.

Het antwoord op de vraag wie de andere schuldigen zijn, zou bovendien bij de verdachten te vinden zijn. "Uit deze constateringen volgt dat het proces van waarheidsvinding nog niet volledig is", stelde het OM.

Justitie zag het hoger beroep als "een laatste kans om de volledige waarheid over de gebeurtenissen boven tafel te krijgen." Dat doel is niet bereikt.



Na 2,5 jaar denkt OM anders over Mallorca-verdachten: 'Een belangrijke stap'
Zie ook |Na 2,5 jaar denkt OM anders over Mallorca-verdachten: 'Een belangrijke stap'

Antwoord kwam niet vanuit de verdachten

De antwoorden kwamen ook in hoger beroep niet van de verdachten. Ze bleven volhouden niet te hebben gezien wat de 27-jarige Carlo uit Waddinxveen is overkomen in de nacht van 13 op 14 juli 2021 op Mallorca. Ook ontkenden ze verantwoordelijk te zijn voor het hersenletsel dat Carlo vier dagen later fataal werd in een Spaans ziekenhuis.

Het overige geweld die nacht werd min of meer toegegeven door de verdachten uit Hilversum. De groep van in totaal negen raakte betrokken bij twee gevechten. Eén gevecht vond plaats voor het café De Zaak, waar ruzie om een stoel de aanleiding was. Het tweede gevecht met Carlo en zijn vrienden gebeurde diezelfde nacht voor de bar Bier Express.

Het uitgaansgeweld werd grotendeels vastgelegd op camera, maar dus niet wat Carlo is overkomen. Dat het OM Sanil B. toch aanwijst als dader van wat de man uit Waddinxveen is overkomen, heeft alles te maken met het DNA van Carlo op de schoen van B. Ook getuigen wijzen zijn kant op. Het zorgde ervoor dat het OM ook in hoger beroep tien jaar tegen hem heeft geëist.

De overige strafeisen werden zo opgebouwd dat iedereen definitief naar huis kan als het gerechtshof in Leeuwarden deze volgt. De verdachten hebben de tijd die onvoorwaardelijk werd geëist al in voorarrest uitgezeten. Het deel dat als voorwaardelijke straf werd gevraagd door justitie, hoeft alleen te worden uitgezeten bij het overtreden van bepaalde voorwaarden.

Het is natuurlijk nog aan het gerechtshof in Leeuwarden om te oordelen, maar het kan zo maar zijn dat na de uitspraak alleen B. de gevangenis in gaat. De 21-jarige man is altijd fanatiek blijven ontkennen en kondigde al aan naar de Hoge Raad te stappen als hij weer wordt veroordeeld voor de dood van Carlo.

'Onschuldige' Sanil B. richt zich tot OM in Mallorca-zaak: 'Kunt u wel slapen?'
Zie ook |'Onschuldige' Sanil B. richt zich tot OM in Mallorca-zaak: 'Kunt u wel slapen?'
Ben je benieuwd wat zich allemaal heeft afgespeeld op Mallorca? Beluister dan onze truecrimepodcast Het geheim van Mallorca over de dodelijke mishandeling op het Spaanse eiland. Vandaag verschijnt er ook een bonusaflevering over het hoger beroep.
Deel 1 | Hoe de verdachten uit de greep van de Spaanse politie bleven
Podcast |Deel 1 | Hoe de verdachten uit de greep van de Spaanse politie bleven
Podcast |Deel 1 | Hoe de verdachten uit de greep van de Spaanse politie bleven

NUjij-reacties

Reacties op dit nieuwsbericht421 reacties

Log in en lees reacties

Lees reacties, stel vragen aan de redactie, geef respect en praat mee over het belangrijkste nieuws.

  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog in Oekraïne
    • Spanningen Midden-Oosten
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Wielrennen
    • Tennis
    • Sport Overig
    • Scorebord
    • Sportspellen
    • De Boordradio GP-spel
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en Cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • Tv-gids
  • Overig
    • Slimmer Leven
    • Dieren
    • NUjij
    • Het Woord
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Goed Nieuws
    • Contact met de redactie
    • Colofon
    • Nieuwsbrieven
    • Over NU.nl
    • Huisregels NUjij
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Klachten / Feedback
    • Toegankelijkheid
    • Adverteren
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker

Volg ons op sociale media

  • Volg ons op TikTok
  • Volg ons op Instagram
  • Volg ons op Facebook
  • Volg ons op YouTube
  • Volg ons op X
  • RSS Feed
Download de NU.nl app in de App StoreDownload de NU.nl app in de Google Play Store
  • Contact met de redactie
  • Colofon
  • Nieuwsbrieven
  • Over NU.nl
  • Huisregels NUjij
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Klachten / Feedback
  • Toegankelijkheid
  • Adverteren
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker

NU.nl is onderdeel van DPG Media.

  • Cookiebeleid
  • Privacybeleid
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Privacy-instellingen

KvK Nummer: 34172906 | BTW Nummer: NL810828662B01

© 2025 DPG Media B.V. Alle rechten voorbehouden