Paus Leo roept op tot meer hulp voor Gaza na vertraging bij uitdelen van voedsel
Paus Leo XIV heeft Israël woensdag opgeroepen meer humanitaire hulp Gaza binnen te laten. Het land heeft deze week onder grote internationale druk een kleine hoeveelheid hulpgoederen toegelaten. Maar volgens de VN is het nog altijd niet mogelijk om voedsel uit te delen.
Zelfs als alle vrachtwagens mogen doorrijden, zouden er volgens Artsen zonder Grenzen (AzG) nog altijd veel te weinig hulpgoederen zijn. De hulporganisatie stelt dat de Israëlische regering alleen voor de beeldvorming heeft besloten weer wat hulp toe te laten.
Hulporganisatie noemt hoeveelheid hulp 'belachelijk ontoereikend'
"De beslissing van de Israëlische autoriteiten om na maanden van belegering een belachelijk ontoereikende hoeveelheid hulp toe te laten, geeft aan dat ze de beschuldiging willen afweren dat ze mensen in Gaza uithongeren - terwijl ze hen in feite nauwelijks in leven houden", zegt Pascale Coissard, die namens AzG in Khan Younis zit.
Voor het begin van de blokkade in maart reden dagelijks zo'n vijfhonderd vrachtwagens met hulpgoederen Gaza binnen.
VAE meldt deal met Israël over levering noodhulp aan Gaza
De Verenigde Arabische Emiraten met Israël afspraken gemaakt over de levering van "dringende humanitaire hulp" aan de Gazastrook, melden Emiraatse staatsmedia. Israël laat zeer weinig hulp toe voor het Palestijnse gebied, maar de buitenlandministers van beide landen zouden telefonisch hebben afgesproken dat noodhulp uit de VAE Gaza wel in mag.
De hulpgoederen uit de VAE moet in eerste instantie genoeg zijn om vijftienduizend mensen te voeden. Het zou gaan om voorraden voor bakkerijen en medische middelen voor kinderen.

