Verenigde Staten droppen ruim 35.000 maaltijden via de lucht in Gazastrook
De Verenigde Staten hebben voor het eerst via de lucht hulpgoederen gedropt in de Gazastrook. Daarvoor zijn drie transportvliegtuigen ingezet van het type C-130. Meer dan 35.000 maaltijden zijn boven het gebied gedropt.
De Amerikaanse president Joe Biden had de luchtoperatie vrijdag aangekondigd. "We moeten meer doen en de Verenigde Staten gaan ook meer doen", zei hij tegen journalisten.
Het is niet de eerste keer dat zo'n operatie wordt uitgevoerd. Andere landen, waaronder ook Nederland, hebben eerder al hulpgoederen afgeworpen boven de Gazastrook.
In de Gazastrook wordt al maanden gevochten. Israël probeert er de Hamasbeweging uit te schakelen. De oorlog leidde tot een humanitaire crisis in het dichtbevolkte kustgebied, dat grotendeels is afgesloten van de buitenwereld.
Critici noemen luchtleveringen duur en onpraktisch
De VS hebben aangegeven over een langere periode hulpgoederen via de lucht te willen aanvoeren.
Critici noemen dergelijke luchtoperaties om hulp af te leveren duur en onpraktisch. Ook de Amerikaanse autoriteiten erkennen dat het geen volwaardig alternatief is voor andere vormen van hulpverlening.
"Het moet worden gezien als een aanvulling op het aanvoeren van goederen over de grond", zei John Kirby van de Nationale Veiligheidsraad volgens Amerikaanse media op vrijdag. "Dit is geen poging om de vrachtwagens te vervangen."
