
Na drie jaar opent Top 2000 Café weer deuren voor het publiek
Sinds 2010 wordt elk jaar in Beeld en Geluid in Hilversum het Top 2000 Café opgebouwd. "Dit jaar krijgen we als vanouds de beelden van een vol café te zien", zegt De Vries. Volgens hem wordt het dit jaar zelfs "het grootste café van Nederland", want ook de schermen van de afgelopen twee jaar waarop luisteraars vanuit hun huiskamer te gast waren, keren terug.
"Die zijn ons heel goed bevallen. Daarom gaan we voor een mix van livepubliek en de schermen in het café."
De Top 2000-studio bleef de afgelopen twee jaar leeg vanwege de coronacrisis. Om alle risico's nu zo laag mogelijk te houden, is de opzet dit jaar aangepast. Voorheen was er om het kwartier een haast continue stroom van binnenkomers en vertrekkers die allemaal een half uur van de show mochten meemaken. Nu mogen de luisteraars 50 minuten blijven.
Bezoekers zijn 24 uur per dag welkom
Zo mengt het publiek zich niet en kan het café tijdens de uurwisseling worden schoongemaakt. Daarna kan de volgende groep van maximaal 150 mensen naar binnen. Het café hoeft daardoor 's nachts ook niet meer dicht voor een grote schoonmaak, wat betekent dat er voor het eerst 24 uur per dag bezoekers welkom zijn.
In totaal zijn er over de hele week ruim 25.000 kaartjes beschikbaar. Volgende week vrijdag gaan de kaartjes online in de verkoop. Tickets aan de deur halen, is niet meer mogelijk.
Het stemmen voor de Top 2000, die van Eerste Kerstdag tot en met Oudejaarsavond wordt uitgezonden, kan vanaf donderdag. De stemweek eindigt volgende week woensdag. Aan het einde van de middag maakt NPO Radio 2 ook direct de top 10 bekend.
NUjij: Uitgelichte reacties