Ridouan Taghi heeft een nieuwe advocaat: Michael Ruperti vervangt Inez Weski
Ruperti zegt tegen het AD dat iedereen recht heeft op een advocaat en dat hij in opdracht van Taghi een verdedigingsteam samenstelt.
De hoofdverdachte in het Marengo-proces zat sinds het vertrek van Weski zonder advocaat. Ze had kort na haar arrestatie op 21 april laten weten Taghi niet langer bij te staan. De advocaat wordt ervan verdacht geheime informatie te hebben doorgespeeld naar Taghi en van hem naar de buitenwereld. De rechtbank besloot haar onlangs vrij te laten, maar ze is nog wel verdachte in de zaak.
Taghi liet in eerste instantie weten zijn verdediging zelf te gaan voeren, maar die boodschap zou verkeerd zijn begrepen. Hij wilde wel degelijk een nieuwe advocaat en het liefst meerdere.
"Het feit dat hij in zo'n grote strafzaak door toedoen van het Openbaar Ministerie nu zonder (advocaat, red.) zit, is mijn motivatie om hiermee aan de slag te gaan", zegt Ruperti tegen het AD.
Advocaat stond commando bij die Taghi moest uitschakelen
Ruperti is gespecialiseerd in militaire strafzaken en stond ook Sil A. bij. Deze commando zegt in 2019 door twee collega's van het Korps Mariniers te zijn benaderd om mee te denken over een plan om Taghi uit te schakelen. Dat plan was bedoeld voor het geval dat het niet was gelukt om hem te arresteren. Taghi was destijds nog voortvluchtig en bevond zich in Dubai.
Het Openbaar Ministerie ontkent stellig dat er ook maar is gesproken over een plan om Taghi te vermoorden of ontvoeren.
De precieze gevolgen voor het Marengo-proces zijn nog niet duidelijk. Zo is niet bekend of Ruperti om uitstel gaat vragen om zich in het zeer omvangrijke strafdossier te verdiepen. De advocaat was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Op 19 juni is er een extra zitting ingepland om met de rechtbank te praten over de verdediging van Taghi.
NUjij: Uitgelichte reacties