
Koningspaar praat tijdens bezoek Slowakije over persvrijheid en gendergelijkheid
Ook PersVeilig, Slowaakse media, staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) en minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) zijn van de partij. De gesprekken vinden plaats op het Primaciálny-paleis.
Verder bezoekt het koningspaar tijdens een historische wandeling door Bratislava een monument voor de in 2018 vermoorde journalist Ján Kuciak en zijn verloofde Martina Kusnírová.
Voorafgaand aan de wandeling en de gesprekken over persveiligheid ontvangt president Zuzana Caputová het koningspaar op het presidentieel paleis. Daarna legt het paar een krans bij de Poort van de Vrijheid in het stadsdeel Devín, ter nagedachtenis aan degenen die tussen 1948 en 1989 zijn gedood tijdens een vluchtpoging ten tijde van het IJzeren Gordijn.
De dag wordt afgesloten met een staatsbanket in Reduta. Daarbij zullen de president en Willem-Alexander een toespraak houden.
Beatrix bezocht Slowakije in 2007
Op woensdag gaat het koningspaar met Slowaakse jongeren in gesprek over gendergelijkheid en vrouwenemancipatie. Daarnaast praten Willem-Alexander en Máxima tijdens het Business Forum over de circulaire economie en bezoekt het stel een café waar vorig jaar twee mensen zijn doodgeschoten vanwege hun geaardheid.
's Avonds bieden Willem-Alexander en Máxima president Caputová een concert aan in het Slowaaks Nationaal Theater.
Op donderdag bezoekt het stel onder meer een hulpcentrum voor Oekraïense vluchtelingen in de stad Poprad en het Nationaal Park Tatra.
Het is het eerste bezoek dat Willem-Alexander en Máxima brengen aan Slowakije. In 2007 bezocht toenmalig koningin Beatrix het land.
NUjij: Uitgelichte reacties