
Minder arrestaties en incidenten in grote steden op rustige Koningsdag
In Amsterdam zijn tussen 6.00 uur woensdagochtend en 6.00 uur donderdagochtend tachtig mensen opgepakt. Vorig jaar waren dat er 108, en in 2014 werden 136 arrestaties verricht.
De gemeente telde ook minder incidenten dan andere jaren. Dit jaar 146, in 2015 202 en het jaar daarvoor 210.
Rotterdam
In de regio Rotterdam heeft de politie rond Koningsdag 44 mensen aangehouden. De arrestanten maakten zich vooral schuldig aan openbare dronkenschap, belediging en niet luisteren naar de politie.
Ook hielden agenten personen aan voor het hebben van illegaal vuurwerk en verdovende middelen, het aanbieden van vals geld, mishandeling en het zich niet kunnen legitimeren.
Sommigen arrestanten moesten op het bureau blijven. Anderen konden in de loop van de dag of avond met een boete op zak naar huis.
Bij de aanhoudingen werd een agent door een dronken aanvalster getrapt en bij een andere actie werd een politieman geslagen.
Schoonmakers
Ook de schoonmakers in Amsterdam hebben het donderdag iets rustiger dan normaal gesproken 'the day after'.
De eerste schoonmaakploegen gingen afgelopen nacht meteen aan de gang, meldt de gemeente, en zijn inmiddels afgelost door verse collega's. Donderdag is eerst het wallengebied aan de beurt. Ze verwachten de hoofdstad donderdagavond laat weer helemaal schoon te hebben.
Op Koningsdag zijn er 1.200 extra afvalbakken neergezet. Overdag hielden 'cleanteams' de drukste gebieden schoon. Verkopers op straat kregen afvalzakken om aan het eind van de dag hun niet-verkochte waar in te doen.