
Privacygroep klaagt Amazon, Apple en Netflix aan om schenden AVG
Onder meer Amazon, Apple, Netflix, Spotify en YouTube zijn aangeklaagd, schrijft The Verge vrijdag. De rechtszaken zijn ingediend door de privacyorganisatie noyb, die door de bekende Oostenrijkse privacyactivist Max Schrems wordt geleid.
Volgens de AVG mogen consumenten bij bedrijven opvragen welke informatie over hen is verzameld. Noyb zegt dat bij acht streamingbedrijven te hebben gedaan.
De bedrijven kwamen negatief uit de test, stelt noyb. SoundCloud en de Britse streamingdienst DAZN leverden geen data, zes andere bedrijven boden niet genoeg informatie. In de meeste gevallen zouden de bedrijven te weinig achtergrondinformatie hebben aangeleverd, waardoor het interpreteren van de geleverde informatie werd bemoeilijkt.
Activist begint vaker rechtszaken tegen techreuzen
Schrems klaagt vaker techbedrijven aan. Vorig jaar in mei startte hij rechtszaken tegen Facebook, Google, WhatsApp en Instagram. In die zaak stelde Schrems eveneens dat de bedrijven de Europese privacyregels overtreden.
De activist zei dat de techbedrijven gebruikers dwongen om in te stemmen met het nieuwe privacybeleid. Ze zouden gebruikers alleen de keuze hebben gegeven om in te stemmen of hun account te verwijderen.