
Apple-leverancier Foxconn investeert in Chinese taxidienst Didi Chuxing
Foxconn, leverancier van grote elektronicabedrijven als Apple en Samsung, heeft ruim 100 miljoen euro geïnvesteerd in de Chinese taxidienst Didi Chuxing. Eerder stak ook Apple zelf al geld in het bedrijf.
Een onderdeel van Foxconn heeft omgerekend 106 miljoen euro in het bedrijf gestoken, meldt de Wall Street Journal donderdag op basis van een melding die is gedaan bij de Taiwanese aandelenbeurs.
Voor dat bedrag krijgt Foxconn 0,36 procent van Didi in handen. De investering geeft de taxidienst een waardering van omgerekend ruim 29 miljard euro.
Eerder dit jaar won Didi Chuxing een felle concurrentiestrijd met Uber. De Chinese tak van Uber wordt met Didi samengevoegd, in ruil voor een aandeel van bijna 18 procent in het gecombineerde bedrijf.
Voor de fusie stak Apple al een miljard dollar in Didi Chuxing. Het komt bijna nooit voor dat de iPhone-maker grootschalig investeert in andere bedrijven.