
Microsoft vecht met succes dataverzoek rond zakelijke klant aan
Microsoft kreeg het dataverzoek halverwege 2013 in de vorm van een National Security Letter, maar documenten hierover zijn pas donderdag openbaar gemaakt.
De brief die Microsoft ontving verbood het bedrijf om de betrokken klant te informeren over het verzoek. In de rechtbank voerde Microsoft aan dat dit in strijd was met zijn recht op vrijheid van meningsuiting.
Daarop besloot de FBI om zijn dataverzoek in te trekken. Advocaat Brad Smith van Microsoft zegt dat het bedrijf zijn zakelijke en overheidsklanten altijd wil informeren over dataverzoeken. Als dat niet kan, vecht het bedrijf deze in de rechtbank aan.
"Gelukkig zijn overheidsverzoeken om klantgegevens van zakelijke klanten extreem ongebruikelijk", aldus Smith. "In de bijzondere gevallen dat we verzoeken hebben ontvangen, zijn we erin geslaagd om de overheid door te verwijzen naar de klant om gegevens op te vragen, of hebben we toestemming van de klant gekregen om gegevens aan te leveren."
Uit het laatste transparantierapport van Microsoft blijkt dat het bedrijf in de tweede helft van 2013 ruim 5.600 dataverzoeken kreeg van de Amerikaanse overheid. In Nederland waren dat er 338. Het bedrijf heeft geen beleid om particuliere klanten op de hoogte te brengen van zulke dataverzoeken.