
EU investeert 9,1 miljard euro in breedband buitengebieden
Dat laat VVD-Kamerlid Afke Schaart weten aan NU.nl.
Neelie Kroes, Eurocommissaris Digitale Agenda, maakte maandag tijdens een conferentie bekend dat er 9,1 miljard euro geïnvesteerd zal worden in de uitrol van breedbandinternet. Dit bedrag is hoofdzakelijk bedoeld om gebieden van internet te voorzien die niet aantrekkelijk zijn vanwege de ligging.
Nederland
Volgens Schaart zijn er in Nederland nog zo’n 200.000 bedrijven en huishoudens die geen toegang hebben tot breedbandinternet. “Ik wil van Verhagen weten wat hij van deze plannen vindt en hoeveel hij verwacht van deze 9,1 miljard euro binnen te halen voor buitengebieden in Nederland.”
Schaart laat bovendien weten het idee om breedband- en glasvezelbudgetten ook beschikbaar te maken voor elektriciteits- en waterbedrijven heel interessant te vinden. “Het is goed voor de concurrentie.”
Het EU-geld zal vanaf 2014 beschikbaar zijn.