
‘Blaas downloadverbod af’
Volgens de privacywaakhond zal het verbod leiden tot criminalisering van internetgebruikers en komt het de creativiteit niet ten goede.
“Een downloadverbod zou miljoenen mensen brandmerken als crimineel.” Volgens de groep vindt het illegaal delen van bestanden op internet op grote schaal in Nederland plaats.
Handhaving
De privacywaakhond maakt zich dan ook voornamelijk zorgen over de handhaving van het verbod. “Het is niet handhaafbaar zonder gebruikers te bespioneren. De Nederlandse overheid zal de instrumenten van een politiestaat moeten installeren.”
Het kabinet maakte eind oktober bekend dat een downloadverbod binnen drie jaar wordt uitgewerkt. Voorwaarde is wel dat er eerst voldoende alternatieven komen om legaal te downloaden.
Daarbij wordt gedacht aan constructies waarbij consumenten maandelijks een bepaald bedrag betalen om via internet muziek te luisteren of uit te wisselen.
Bewegingsvrijheid
Volgens Bits of Freedom wordt met het verbod de bewegingsvrijheid van de internetter te beperkt. "Het internet is het fundament van de informatiemaatschappij en een afsluiting wegens auteursrechtinbreuk is disproportioneel."
De beweging vindt dan ook dat het kabinet beter haar tijd kan steken in een discussie over hoe de informatiemaatschappij beter in te richten.